SEAT/CUPRA

CUPRA esimene täiselektriline sõiduk Born pandi viimaks tootmisliinile

Fotod: CUPRA.

CUPRA andis teada, et nende esimene täiselektriline sõiduk – luukpära Born – jõudis tootmisliinile. Mudelit hakatakse tootma Saksamaal asuvas Zwickau tehases ning hetkel plaanib autotootja valmistada iga päev ligi 1400 sõidukit.

Borni esitleti esmakordselt 2019. aasta Genfi autonäitusel (toona nimega SEAT el-Born). Plaanide järgi jõuab elektriline Born turule juba tänavu novembris, Eestisse aga järgmise aasta alguses. 

Kokku pakub Born kolme erinevat varianti. Esimene neist on 45 kWh akuga, mis toodab 110 kilovatti ja 340-kilomeetrist sõiduulatust. Teine on varustatud 58 kWh akupakiga, millel võimsust 150 kilovatti (e-Boost funktsiooniga 170 kW) ning ühe laadimisega 420 kilomeetrit sõiduulatust. 

Kõige mahukama akupakiga (77 kWh) versioon on võimeline ühe laadimisega läbima koguni 520 kilomeetrit ja selle mootori võimsus on 170 kilovatti. Eeldatavasti jõuavad kaks võimsamat versiooni (58 kWh ja 77 kWh) turule mõnevõrra hiljem kui kõige väiksema akuga variant.

Esimena turule saabuval baasmudelil on sportlikud korvistmed, 18-tollised veljed, sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem ning nii esimesed kui tagumised leedtuled ja parkimisandurid. 

Cupra teatas hiljuti kavatsusest saada 2030. aastaks täielikult elektriliseks autotootjaks. Bornile järgneb 2024. aastal Cupra Tavascan ja seejärel 2025. aastal UrbanRebeli kontseptsioon.

Alates 2025. aastast tahavad SEAT ja CUPRA koos toota enda Hispaanias asuvas Martorelli tehases toota rohkem kui 500 000 elektriautot aastas.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.