SEAT/CUPRA

CUPRA näitas oma off-road elektrimaasturit, mis osaleb ka maastikusõidu sarja võistlusel

Fotod: SEAT.

SEATi sportbränd CUPRA avas hiljuti Saksamaa linnas Hamburgis oma esimese CUPRA Garage’i esinduse Euroopas. Sellega seoses teatas CUPRA veel, et on esimene autode bränd, mis osaleb elektrimaasturite maastikusõidu sarja võistlusel.

Elektrimaasturite off-road-võistlus alustab 2021. aastal ning reisib maailma kõige äärmuslikumates ja ekstreemsemates keskkondades. CUPRA tegevdirektor Wayne Griffiths ja SEATi teadus- ja arendustegevuse asepresident Werner Tietz avalikustasid nüüd ka auto, mis osaleb võistlusel. 

CUPRA Garage Hamburgi linnas

Hamburgis asuv CUPRA Garage on teine eksklusiivne brändiesindus kogu maailmas. Esimene esindus avati möödunud aastal New Mexico äärelinnas 340 ruutmeetri suuruses eelmise sajandi tööstushoones.

Saksamaa on CUPRA üks suurimaid turge — eelmisel aastal müüdi seal üle 10 000 mudeli. See on üheks põhjuseks, miks CUPRA Garage otsustati just Saksamaale viia. Hetkel on kogu riigi peale 105 CUPRA müügikohta.

CUPRA Garage on jaotatud kaheks: müügisalongiks, kus on tutvumiseks väljas kuni viis autot, ja müügijärgseks töökojaks.

Kaupluses töötab kaks CUPRA Masteri meeskonda ja müügijuht. Töökoda on varustatud uusimate digitaalsete tööriistadega, näiteks on seal ka virtuaalreaalsuse ala, kus külastajad saavad n-ö näha brändi tulevikumudeleid. Eraldi ruumist pääseb otse tänavale proovisõitudeks ja uute autode tarnimiseks.

Elektrimaasturite võistlus Extreme E

CUPRA Garage’i avamisel Hamburgis anti teada ka kaubamärgi osalemisest maastikusõidu sarjas Extreme E ning tutvustati maailmale esmakordselt oma eriti silmatorkava välimusega võistlusautot. CUPRA võistlusmeeskonna põhipartner on ABT Sportsline.

Muuseas, Extreme E on sooliselt võrdõiguslik — meeskonnad peavad välja panema ühe mees- ja ühe naissõitja. CUPRA ametlik meessõitja võistlusel on Mattias Ekström. 

2021. aasta alguses toimuv Extreme E maastikusõidu sari korraldatakse viies erinevas paigas. Need on Arktika, kõrbe-, vihmametsa-, liustiku- ja ookeaniäärsed alad — need on väljavalitud kohad, mida kliimamuutused on kahjustanud või mõjutanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.