SEAT/CUPRA

CUPRA pani õlad kokku laevaettevõttega: Hispaania autotootja esitles oma esimest jahti

Fotod: CUPRA.

Mullu veebruaris teatasid partnerlusest CUPRA ja Hispaania laevaehitusettevõte De Antonio Yachts, eesmärgiga tuua turule transpordivahend, millel oleks natuke mõlema kaubamärgi tunnusjooni. 

Nüüd, ligi aasta hiljem, esitlesid nad oma koostööd maailmale – pilkupüüdva disainiga jahti De Antonio Yachts D28 Formentor. Jahi disain on inspireeritud CUPRA esimesest mudelist Formentorist.

De Antonio Yachts D28 Formentorit demonstreeriti Barcelona sadamas Marina Velas koos linnamaasturi CUPRA Formentor VZ5 mudeliga, mis on Hispaania autotootja uusim ja siiani võimsam jõuallikas. Eriliseks teeb mudeli asjaolu, et turule tuuakse selle mootoriga autosid kõigest 7000 tükki.

De Antonio Yachts D28 Formentor on 400-hobujõuline ekspositsioonijaht, mille tippkiirus jääb umbes 75 km/h juurde. Tekk on jaotatud erinevateks terrassideks, mille ees- ja tagaosas on istekohad ja lauad. Jahile mahub korraga kuni 10 inimest. 

De Antonio Yachts D28 Formentorit demonstreeriti Barcelona sadamas Marina Velas koos CUPRA Formentor VZ5-ga, Hispaania autotootja uue ja ainulaadse viiesilindrilise turbomootoriga. Eriliseks teeb mudeli asjaolu, et turule tuuakse neid kõigest 7000 tükki.

Äsja valminud veesõiduki jõuallikaks on küll veel bensiinimootor, kuid CUPRA presidendi Wayne Griffithi sõnul uurivad mõlemad ettevõtted ka juba e-HYBRID jahi väljatöötamise võimalusi. 

CUPRA ja De Antonio Yachtsi koostöös valminud jaht jõuab müügile 2021. aasta teises pooles.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.