SEAT/CUPRA

Kuidas autot reisiks nii pakkida, et kõik turvaliselt ära mahub?

Pakkimine on pikemale reisile mineku juures lahutamatu osa, millest võikski rääkima jääda. Suvi on ka autoga reisimise aeg ning aja ja närvide kokku hoidmiseks on oluline teada, kuidas asju auto pagasiruumi sedasi pakkida, et need ära mahuvad ja neid pärast lihtne üles oleks leida.

Jaapanlasest mitme raamatu autor ja tiitli järgi organiseerimise konsultant Marie Kondo on loonud KonMari Meetodi, mille on heaks kiitnud ka Seati insenerid.

1. Vähem on rohkem

“Tähtsaim samm puhkusele või reisile minnes on ettevalmistuste tegemine”, ütles Euroopa esimene sertifikaadiga KonMari konsultant Aline Lau.

Tähtis on endale selgeks teha, mida on reisil vaja ja mida mitte. Hea meetod selleks on endale täiuslikku puhkust ette kujutada. Sedasi on võimalik pakkida kaasa ainult asjad, mis reisil olles ka kasuks tulevad ja mida päriselt kasutad.

2. Jaga asjad kategooriatesse

Asju erinevatesse gruppidesse – riided, aksessuaarid, laste mänguasjad, esmaabitarbed – jagades on võimalik pakkimise ülesannet enda jaoks kergemaks teha. Näiteks võib samasse sahtlisse pakkida mänguasjad ja kokkuvolditud rannatarbed, et ruumi võimalikult hästi ära kasutada.

3. Riided rulli ja vertikaalselt

Kohvri pakkimise juures on nipp riided rulli panna ning need vertikaalselt pakkida. See mahutab võimalikult palju ja samuti on sedasi ka kohe rohkem riideid korraga näha. Eksperdi sõnul tekitab selline pakkimine ka lõõgastava visuaalse efekti.

4. Võta auto interjöörist viimast

Seati inseneri Jordi Mora sõnul on juba enne mudeli planeerimist eesmärgiks võimalikult suur mahutavus, mis kasutab ära igat väiksematki nurgatagust. Esmatarbeid, nagu näiteks joogid ja salvrätid, saab lihtsalt hoida autos olevates sahtlites ja hoidikutes.

Turvalisuse koha pealt on siiski oluline, et asju ei jäetaks sõidukis lahtiselt vedelema.

5. Esimesena sees, viimasena väljas

Asju pagasiruumi asetades tuleb kõigepealt mõelda sellele, et vahel on võimalik ära kasutada ka pagasiruumi katte all olevat ala. Näiteks Seat Aronas leiab põrandakatte alt eraldi panipaiga.

Paigutuse juures on tähtis mõelda sellele, milliseid asju läheb sihtpunkti jõudes kõigepealt vaja. Kohvreid või kotte peale laadides võiks jälgida, et sangad jääksid ülespoole – nii on neid pärast lihtsam välja tõsta.

Raskemad kohvrid peaksid jääma kõige alla ja võimalikult taha, ütles Seati turvainsener Javier Delgado. Vale paigutuse korral võivad ka pagasiruumi paigutatud asjad muutuda reisijatele ohtlikuks.

Näiteks 100 km/h sõites ja äkitselt pidurdades muutub 30 kilo kaaluv pakk 90 kiloseks viskekehaks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.