SEAT/CUPRA

Mida oodata SEAT Leoni uuelt põlvkonnalt?

Foto: SEAT.

Täiesti uus SEAT Leon on peaaegu kohal. Hispaania tootja uusim mudel saabub lähiajal disainiga, mis näitab enimmüüdud mudeli evolutsiooni, kuid hoiab alles Leonile omased jooned.

Järgmise põlvkonna Leoni disainis jäävad silma parandatud dimensioonid, jõulisem nägu, sujuvamad jooned ja tagaosa. Uue mudeli MQB Evo platvorm andis disaineritele selle vabaduse ja paindlikkuse, mida nad soovisid.

Tulemuseks on suurem ruumikus ja paranenud proportsioonid nii luukpära kui ka universaalkerega mudelitel.

“Täiesti uus SEAT Leon on meie tiimi poolt disainitud lihtsuse, jõu ja sihikindluse põhimõtteid meeles pidades,” sõnas firma disainidirektor Alejandro Mesonero-Romanos.

“Lihtsuse mõistes usume SEATis, et enamik asju saab vaid mõne joonega ära öelda. Sihikindlus ja jõud, sest need on kaks omadust, mis meie mudelid esimesest pilgust äratuntavaks ja atraktiivseks muudavad.”

Muutunud on ka uue Leoni pinnad – jõulisemad vormid toovad esile rohkem nüansse sõiduki toonis ja värvis, vastavalt sellele, kuidas valgus parajasti sõiduki värvile paistab. Uue Leoni tagaosas torkab selgelt silma äärest-ääreni LED riba, mis koos spoileriga tekitab mulje kiirusest, isegi kui auto paigal seisab.

Leoni uus põlvkond saab brändi ohutumaks ja ühendatumaks sõidukiks, mis ammutab jõudu ka elektrilistelt jõuajamitelt.

Praeguseks jääb üle aga vaadata sõiduki tagaosa disaini ja hoida pilk 28. jaanuari kuupäeval, mil neljandalt põlvkonnalt katteloor heidetakse.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.