SEAT/CUPRA

Milline on uusima põlvkonna SEAT Leoni meediasüsteem?

Fotod: SEAT.

Kõigest viimase kümnendi jooksul on ekraanid saanud meie igapäevategevuste keskpunktiks ning sellest trendist ei jää puutumata ka autod. Uue SEAT Leoni, Hispaania autotootja läbi aegade kõige tehnoloogilisema mudeli meediasüsteem, on SEATi arendajate sõnul sõiduki aju ja süda.

Ratastel tahvelarvuti

Uut SEAT Leoni, mille disaini kallal on tööd tehtud aastaid, võiks nimetada ka ratastel tahvelarvutiks. Kui varem nägime armatuurlaual hulganisti erinevaid nuppe, siis nüüd on need kõik ja paljud muud funktsioonid kokku pandud ühele puutetundlikule ekraanile. 

Ilmekas näide muudatustest eelmise ja praeguse põlvkonna Leoni vahel on see, et uusima mudeli keskkonsoolilt on kaotatud ligi 20 nuppu. 

Uue Leoni meediasüsteemi väljaarendamisel lähtuti ühest oluliselt aspektist – kasutajakesksusest. Tuleb teha kõigest kaks näpuvajutust, et pakkuda juhile peamisi funktsioone: sõiduki jälgimissüsteem ning sisse- ja väljalülitamine. 

Just see kahe näpuvajutuse süsteem on kasutajaliidese kujundamise võti, millel on üks põhieesmärk: optimeerida kasutaja ja masina vahelist suhtlust. Uue Leoni ekraani arendamise taga – et leida sellega suhtlemiseks efektiivseim viis – on tuhandeid kasutajateste. 

Viimase põlvkonna Leoni 10-tolline meediasüsteem sisaldab kuni 2000 ikooni, mis igaüks on loodud eri funktsiooni jaoks, et rõhuda SEATi identiteedile ja esteetikale. Kasutaja saab ise valida, kas põhiekraanil on navigeerimine ja telefon või eelistab ta hoopis raadiot. 

Kuid sellisele tehnoloogilisele tasemele jõudes tekib küsimus, kuhu edasi? SEATi kasutajaliidese disainijuhi Dani Molina sõnul on järgmine samm humaniseerimine. “On oluline, et auto kuulaks kasutaja nõudmisi ja saaks aru, et inimene ei räägi iseendaga, ja vastaks inimlikumalt, abistavamalt ja kiiremini.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.