Mis asi on mikromobiilsus ja miks see oluline on?

Mikromobiilsuse (micromobility) lahendustena tuntakse väiksemaid elektrilisi sõidukeid, mida kasutatakse enamasti nö esimese ja viimase kilomeetri läbimiseks. Meile tuntuimad on neist loomulikult elektrilised tõukerattad, kuid ka elektriline jalgratas kuulub sama kategooria alla. Aga mida täpselt mikromobiilsus ikkagi tähendab ja miks sellest nii palju räägitakse?

Mis asi on mikromobiilsus?

Seda terminit kasutatakse nende sõiduvahendite kirjeldamiseks, millega läbitakse enamasti lühikesi vahemaasid. Ühe uuringu kohaselt on umbes 60% kõikidest autosõitudest üle maailma alla 8 kilomeetrit pikad, mis tähendab, et neid saaks tihti lahendada mõne teise transpordivahendi abil.

Kus seda kasutatakse?

Peamiselt on mikromobiilsus mõeldud linnakeskkonda. Tänapäeva linnad kasvavad äärmiselt kiiresti – iganädalaselt kolib linnadesse umbes 1,3 miljonit inimest. Aastaks 2030 kasvab “megalinnade” (üle 10 mln elanikuga linn) arvestuste kohaselt umbes 43-ni, mida on 12 võrra rohkem kui tänasel päeval. Aastaks 2040 elab eelduste kohaselt umbes 65% maailma populatsioonist linnades.

Millal seda kasutatakse ja miks see nii oluline on?

Linnade kasv toimub meie silme all. Mikromobiilsusel on juba lähitulevikus väga oluline roll vähemalt kahe probleemi lahendamisel: keskkond ja ajasääst. Näiteks võib inimene sõita autoga linna äärde, jätta auto parklasse ning sõita edasi tööle elektrilise tõukerattaga. Selline teguviis säästab korraga nii aega kui ka keskkonda.

Selle kõige tõttu tegeleb Seat pidevalt ka linnastumise ja mikromobiilsusega seotud küsimustega ning tõi müügile ka oma elektrilise tõukerattaga eXs KickScooter.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.