SEAT/CUPRA

Missugune näeb välja tunnustatud autotuunija poolt ehitatud SEAT Leon Cupra?

Foto: ABT

Nimi CUPRA tuleneb sõnaühendist “Cup Racing”, mis on austusavaldus SEATi pikale ja edukale ajaloole turismiautode sarjas. Tänapäeval on üheks kõige populaarsemaks mudeliks Leon Cupra ST R, mis suudab eneses kombineerida nii praktilisuse kui ka atleetlikud sõiduomadused.

Milline näeb välja aga Leon Cupra, millele on käed külge pannud legendaarne tuuningufirma ABT?

Tehasest väljub Cupra 300-hobujõulise turbomootori ning nelikveoga, mis lennutavad kuumaverelise hispaanlase nullist sajani vaid 4,9 sekundiga. ABTi tuuningupakett tõstab jõunumbrid aga 350 hobujõuni ning 440 njuutonmeetrini. Lisaks 260 km/h-ni suurenenud tippkiirusele on ka paigaltsööst 0,2 sekundit väledam.

Juhitavus muutub paremaks tänu uutele vedrudele, mis toovad auto eestpoolt 20 mm ning tagant 15mm rohkem maadligi. Nagu nimigi ütleb – on Leon Cupra tõeline lõvi ning peab kõlama nagu möirgav loomade kuningas. Selleks tarbeks on firma autole paigaldanud Y-kujulise ehitusega uue väljalaskesüsteemi ning sportkatalüsaatori, mis toovad auto mahedad noodid eriti hästi esile.

Kui Cupra asemele seisab garaažis tavalisem Leon, leidub ABTi ladudes ka selle jaoks kliendile meelepäraseid tuuningupakette. Võimsust on võimalik tõsta pea igal pakutud mootoril ning visuaalsed uuendused ei jäta külmaks mitte kedagi.

ABT on üle 120 aastane firma, mis on spetsialiseerunud peamiselt Volkswagen Grupi sõidukite modifitseerimisele ning autospordis osalemisele. Suurimate saavutuste hulka kuuluvad tiitlid nii kuulsas Saksa turismiautode sarjas DTM kui ka elektrivormelite vallas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.