SEAT/CUPRA

SEAT avas uue keskuse, kus hakatakse arendama ja testima elektri- ning pistikhübriidautode akusid

SEATi äsja avatud uus uurimis- ja arenduskeskus Test Center Energy.Fotod: SEAT/CUPRA.

SEAT avas sel nädalal Martorellis uue uurimis- ja arenduskeskuse Test Center Energy (TCE), kus hakkab arendama ja testima oma elektri- ja pistikhübriidautode akusid. Ettevõtte teatel on keskusesse investeeritud juba üle seitsme miljoni euro. 

Äsja avatud uurimis- ja arenduskeskust kasutatakse CUPRA, SEATi, SEAT MÓ ning teiste Volkswagen Groupi kaubamärkide elektri- ja hübriidsõidukite energiasüsteemide toimivuse arendamiseks ja testimiseks.

TCE keskus on järjekordne samm ettevõtte elektrifitseerimisstrateegias. Tegemist on ühe põhielemendiga SEATi suures projektis, mille eesmärk on juhtida Hispaania autotööstuse elektrifitseerimist.

SEATi ja CUPRA teadus- ning arendustegevuse asepresident Werner Tietz rääkis, et TCE keskuses hakatakse aastas läbi viima kuni 6000 erinevat testi, mille tulemuste põhjal on võimalik valideerida ja garanteerida aku- ja laadimissüsteemide sooritusvõime.

Tipptasemel tehnoloogia

Vaid 18 kuuga ehitatud katsekeskuse 1500 ruutmeetrilt leiab erinevaid ruume akude valideerimiseks kõige arenenuma tehnoloogiaga. 

Katsekeskuse koguvõimsus on 1,3 megavatti, mis on võrdeline umbes 100 000 nutitelefoni samaaegselt laadimisega. Tänu sellele saab keskuses teha kuni 6000 kõrgepingesüsteemiga seotud funktsioonide (aku, laadimine, ohutus) testanalüüsi aastas.

Akusid testitakse keskmiselt 17 500 tundi, et tagada nende optimaalne jõudlus kõikides tingimustes ja kogu nende elutsükli jooksul.

Rajatistes on ka elektrisõidukite testimiseks spetsiaalne töökoda, kus saab korraga töötada kuni kaheksa autoga. Seal viiakse läbi hübriid- ja elektriautode energiasüsteemi ja funktsionaalse ohutuse testid sõidukite elektroonikaga. Ainuüksi kõrgepinge turvastendiga tehakse aastas umbes 1750 testi.

Samuti on mitu kliimakambrit, kus testitakse akusid ja mooduleid äärmuslikes temperatuuritingimustes (–25 kuni +55 ºC). 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.