SEAT/CUPRA

SEAT hakkab oma tehastes varuosi transportima droonide abil

Droone kasutatakse tänapäeval kõikjal, alates piirivalvest kuni tuletõrjeoperatsioonideni. Lisaks sellele, et me neid aina rohkem oma taevas näeme, laieneb ka nende tegevusvaldkond. SEAT alustas äsja koostööd Grupo Sesé nimelise firmaga, et välja arendada töökodades ringi lendavad abidroonid. Esimese katsetusena võttis droon enda pardale rooliratta.

Drooni läbimõõt on pisut üle pooleteise meetri ning see suudab hõlpsalt tehase paari ruutkilomeetrise ala peal ringi lennata. Keskmiseks lennukõrguseks on 95 meetrit ning kiiruseks 40 kilomeetrit tunnis, lubades ühest tehase otsast teise jõuda vaid mõne minutiga.

Esimesel “töölennul” haaras droon endaga kaasa SEATi rooliratta, mis paigaldati 5,5 kilogrammisesse süsinikkiuist kasti. Koos õhkutõusu ning maandumisega võttis kogu transpordiprotsess vaid 15 minutit. Droon tõuseb õhku tänu kuuele mootorile ning kere sisse on paigutatud kuus akut, 3 GPS-moodulit ning 3 erinevat sensorit.

Droone hakatakse kasutama Martorelli tehases algselt roolide ning turvapatjade transportimiseks, tulevikus saavad lennumasinad kindlasti vedada ka muid esemeid. SEATi esindajate sõnul defineerivad droonid tööstuslogistika täielikult ümber, vähendades seniseid transpordiaegu kuni 80%. Tulevikus soovib SEAT tarnida droonide abil varuosi ka oma klientidele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.