SEAT/CUPRA

SEAT jätkab viiruse vastu võitlemist: kokku on autotootja eestvedamisel manustatud juba 75 000 vaktsiinidoosi

Fotod: SEAT.

Hispaania autotootja SEAT teatas mõni päev tagasi, et jätkab Barcelona provintsi elanike vaktsineerimist COVID-19 vastu. Esmakordselt alustas SEAT sealsete inimeste vaktsineerimist juba tänavu juulis ning nüüd uuesti detsembris. 

Pärast mullu veebruaris Kataloonia valitsusega saavutatud kokkulepet teeb ettevõte nüüd avalikkusele kättesaadavaks kaks fikseeritud vaktsineerimispunkti: ühe Barcelona kesklinnas ja teise Martorellis asuvas meditsiinikeskuses.

Lisaks toob SEAT tänavatele veel kaks veoautot, mida ettevõte kasutas samuti ka sel suvel linnaelanike vaktsineerimiseks. Need asuvad Kataloonia valitsuse poolt määratud erinevates paikades üle linna.

Vaktsineerimisprotsess viiakse läbi ranges koostöös Kataloonia tervishoiuministeeriumiga, kes koostab tegevuskava. Eesmärk on kiirendada immuniseerimist koroonaviiruse vastu, et vähendada nakkusi pärast jõulupühi.

“Arvestades praegust olukorda, kus COVID-19 nakkused on selgelt tõusuteel, on esmatähtis kiirendada kõigi Kataloonia valitsuse kehtestatud tingimustele vastavate inimeste vaktsineerimist,” rääkis SEATi tervise direktor Patricia Such. Seni on ettevõtte eesmärk manustada päevas kuni 8000 doosi.

Tänaseks on SEAT manustanud kokku ligi 75 000 vaktsiinidoosi.

Alates pandeemia algusest on SEAT pühendunud ühiskonna aitamisele. Autotootja alustas juba varakult erinevate terviseressursside tootmisega (ventilaatorid ja maskid), et annetada need raskes olukorras olevatele meditsiinikeskustele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.