SEAT/CUPRA

SEAT katsetab uut töömudelit “nutikas töö”, et töötajatele rohkem vabadust anda

Foto: SEAT.

SEAT on töökeskkonna edendamiseks loonud uue paindliku ja dünaamilise töömudeli, mis aitab töötajatel tasakaalustada töö- ja eraelu.

Uue mudeli nimi on “nutikas töö” ja selle eesmärk on rakendada jätkusuutlikumat ettevõttekultuuri ning astuda veel üks samm digitaalse ümberkujundamise poole.

SEATi “nutikas töö” ühendab kontoris viibimise kaugtööga ning põhineb töötaja ja ettevõtte vastastikusel usaldusel. Töötajad, kes uue töömudeliga liituvad, saavad oma ülesandeid täita interneti kaudu mis tahes kohas kuni kahel päeval nädalas ajavahemikus 6:00–20:00.   

“Viimaste kuude kogemustest on selgunud, et kaugtöö on tulnud, et jääda. SEATis soovime selles suunas edasi liikuda ja see algatus näitab ettevõtte valmisolekut olla innovaatiline, vilgas tööandja, kes suudab hoida oma talente ja meelitada uusi spetsialiste,” sõnas SEATi tegevdirektor personali ja organisatsiooni alal Xavier Ros.

“Nutika töö” taotlemise eelduseks on ametipositsioon, mis võimaldab teha kaugtööd, lisaks tuleb läbida tööohutuse ennetamise koolituskursus (ORP). SEATi 5554 töötajast, kellel see võimalus on, registreeris end kaugtööle juba süsteemi esimesel rakendamisnädalal üle 1000 inimese.

Boonusena aitab “nutika töö” mudel vähendada süsinikdioksiidi heidet Maa atmosfääri ja seda lausa keskmiselt 7,2 kg ühe kaugtöötaja kohta päevas.

Koroonaepideemia pani SEATi proovile ettevõtte kiire ümberkujundamisega, et võimaldada enam kui 5000 töötajal kaugtööd teha. Nendel kuudel oli koosolekute kestus ja tõhusus suurem, mis omakorda tõstis kaugtööde meeskondade tootlikkust.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.