SEAT/CUPRA

SEAT rakendab Martorelli tehases uudseid isejuhitvaid roboteid

Foto:SEAT.

Seati Martorelli tehas on taaskord astunud sammu muutumaks jätkusuutlikumaks ning digitaliseeritumaks autotehaseks. Nüüdsest on Hispaania autotootja esimene Euroopa ettevõte, kelle valduses on välitöödele määratud isesõitvad robotsõidukid.

Kaheksa navigatsiooniseadmete ja 4G-ühendusega varustatud AGV-roboti ülesandeks on eri hoonete vahel varuosade ning juppide transportimine. Lisaks välirobotitele on tehasesiseselt tööd tegemas 200 teist robotit.

Iga välirobot veab endaga kaasas 25-meetrist haagisrongi, mille kandevõimeks on 10 tonni. Keskmiselt on läbitavad marsruudid kuni 3,5 kilomeetrit pikad ning päevas läbivad 8 sõidukit kokku üle 240 kilomeetri.

Automatiseeritud transporditööliste kasutuselevõtt lubab Seatil vähendada aastas 1,5 tonni CO2  heitmeid, sest varasemalt kasutati varuosade transportimiseks veokeid või traktoreid. AGV-d on see-eest palju keskkonna-ning rahasäästlikumad ja lubavad tagatipuks ettearvatavamat ja mugavamat liikluskorraldust.

Välirobotid arendati välja koostöös ASTI Mobile Robotcis ning Telefonica firmadega. Robotite ja 7900 töölise abiga väljub Martorelli tehasest 2300 autot päevas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.