SEAT/CUPRA

SEAT säästis tänu töötajate poolt pakutud ideedele 7,2 miljonit eurot

Fotod: SEAT.

Igal aastal korraldab Hispaania autotootja SEAT programmi, mille raames kutsutakse ettevõtte töötajaid tegema ettepanekuid, kuidas täiustada ja parandada töökeskkonda ning sellega seotud aspekte.  

Mulluse, 2020. aasta programmi “SEATi Ideed” kaudu koguti töötajatelt rohkem kui 3000 algatust ja ideed, millest juba 850 on rakendatud ning mis on võimaldanud SEATil kokku hoida 7,2 miljonit eurot. 

“SEATi Ideede” eesmärk on edendada innovatsiooni ning märgata ja toetada aktiivseid tarku töötajaid, andes neile võimaluse oma igapäevatöö kvaliteeti parandada. 

Töötajad esitavad oma ideid ja ettepanekuid digitaalsel platvormil ning seejärel eksperdid analüüsivad neid. Silmapaistvate ideede autoreid premeerib SEAT rahalise auhinnaga. 2020. aastal ulatus see ligi miljoni euroni.

Milline valdkond tõi enim kokkuhoidu?

2020. aasta “SEATi Ideed” programmi kaudu esitatud ettepanekutest aitas kõige rohkem raha kokku hoida hoiatusalgoritmi väljatöötamine, mis tugevdab auto varuosade tarnimise saatelehtede süsteemi. 

Samuti paistis jätkusuutlikkuse poolest silma idee asendada hoone jahutussüsteemis töötavad õlipumbad heitmevabade vaakumpumpadega. 

Et töötajaid uute teenuste ja toodete arendamisse veelgi rohkem kaasata, lükkas SEAT kaks aastat tagasi käima inspireeriva ürituse “Innovatsioonipäev”. Selle eesmärk on ettevõtte töötajate innovatiivset vaimu tunnustada ja edendada.

“Innovatsioonipäeva” tulemusena on saanud reaalsuseks näiteks autoosade valmistamine gaasist ja riisist, et vähendada plasti kasutamist. Teine valdkond, mida suuresti tänu töötajatele arendatakse, on virtuaalreaalsus, mille eesmärk on vähendada aega ja optimeerida auto disaini- ja tootmisprotsesse.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.