SEAT/CUPRA

SEAT tutvustas nutikaid roboteid, mis hakkavad tehases sõidukite osi transportima

Foto: SEAT.

Autotööstustes võetakse üha enam kasutusele uudseid digitaalseid tööriistu ja automatiseeritud lahendusi, et muuta erinevad toimingud tõhusamaks. Täpselt seda on teinud ka SEAT.

Nimelt lisas SEAT enda töötajate nimekirja kaks autonoomset robotit, mis hakkavad Martorelli tehases igapäevaselt transportima sõidukite osi. 

Robot nimega EffiBOT 

Selle sammuga on SEATist saanud esimene autotootja Hispaanias, kes kasutab EffiBOT-nimelisi roboteid. Isesõitvate masinate eesmärk on kohaneda tootmisprotsessidega ning hallata ressursse ja ettevõtte eri valdkondade vahelist suhtlust tõhusamalt. 

Robot EffiBOT on välja töötatud Prantsuse ettevõttes Effidence, kellega SEAT on teinud koostööd juba mõnda aega. 

Robot on varustatud nutikate anduritega, mis jälgivad kogu ümbruskonda. Andurite abil on EffiBOT võimeline tehases ringi liikudes järgnema ka inimesele, kes tema puutetundlikule juhtpaneelile parasjagu vajutas. Samamoodi paneb robot lihtsa vaevaga ise paika marsruudi kindlaksmääratud sihtkohta, vältides teel kõiki takistusi. 

EffiBOTi ülesannete hulka kuulub muuhulgas raskete esemete, näiteks autojuppide transportimine. EffiBOTi suudab punktist A punkti B toimetada kuni 250 kilogrammi kaaluva koorma ja tõsta maast üles kuni 500 kilogrammi. 

Esialgu alustab tehases tööd kaks robotit, tulevikus plaanib ettevõte neid kindlasti juurde tuua. Lisaks EffiBOTidele toimetavad tehase ümbruses ka isejuhtivad väikeautod ja tehisintellektil põhinevad logistikatranspordidroonid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.