SEAT/CUPRA

SEAT võttis kasutusele autode transpordiks mõeldud treileri, mis vähendab keskkonnasaastet ja logistikakulusid

Foto: SEAT.

Hispaania autotootja SEAT ja transpordilogistika ettevõte SETRAM esitlesid hiljuti üheskoos treilerit, millega hakatakse peagi sõidukeid tehasest sadamasse transportima. 

Uus treiler on ligi 25 meetrit pikk ja võtab korraga peale kuni 11 sõidukit, tavalise veoauto puhul jääb koorma maht reeglina 8–9 auto juurde. Seni on SEAT sarnast veoautot kasutanud ainult varuosade transportimiseks, ent edaspidi hakatakse sellega vedama ka autosid, mis ühtaegu aitab kaasa ka süsinikdioksiidi heidete vähendamisele. 

SEATi teatel on nende selleaastane transpordimaht üle 8600 sõiduki, mis tähendab igapäevase tootlikkuse paranemist 12%. 

Võrreldes tavalise neljateljelise veokiga, vähendab uus treiler süsinikdioksiidi heidet 10% reisi kohta ning logistikakulusid 11%. Selle peamine põhjus on kütusekulu efektiivsuse paranemine veetava tonni kohta. Kuna treilerit suurendatakse 4,75 meetri võrra, siis saab sellele laadida kuni kolm autot rohkem.

“Treiler vähendab süsinikdioksiidi heitkoguseid aastas 5,2 tonni võrra – see toob endaga kaasa tohutu eelise jätkusuutlikkuse, keskkonna, liiklusohutuse ja tõhususe seisukohalt. Tänu uuele treilerile ning ka juba kasutuses olevale raudteetranspordile, mis on meie peamised logistikateed Barcelona sadamasse, liigume pidevalt jätkusuutlikuma ja puhtama tuleviku poole,” lisas SEAT SA tootmise ja logistika asepresident Herbert Steiner.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.