SEAT/CUPRA

SEATi lahendus liiklusummikute vastu on uus elektriline tõukeratas

SEAT eXS KickScooter.Fotod: SEAT.

Linnade pideva kasvu juures on efektiivse transpordi ja mobiilsuse saavutamine muutunud veelgi olulisemaks kui varem. Ummikud, parkimiskohtade puudus ja heitevabad tsoonid linnades tekitavad vajadust uute võimaluste järele.

Juurde võib lisada veel asjaolu, et alla 30 aastaste tarbijate seas on auto ostmise huvi langenud 20% ning on selge, et ka inimeste vajadused selles valdkonnas on muutumas.

SEATi vastus inimestele, kes soovivad linnaruumis efektiivselt ja jätkusuutlikult liigelda, on uus eXS elektritõukeratas. Segwayga koostöös valminud KickScooterit esitletakse peagi Barcelonas toimuval üritusel, kus külastajad saavad sellega 13. – 15. novembrini ka testsõite teha.

Segway, mis on saanud maailmas üheks juhtivaks tegijaks elektrilise mobiilsuse vallas, varustas SEATi uut ratast elektrilise poole pealt, kuid eXS on siiski disainitud SEATi poolt otse nende klientidele.

Kaheksatollised rattad ja esi- ning tagavedrustus tagab mugava sõidu ning aku ja mootori koostööl on võimalik liikuda kuni 25 km/h. Ratta kompaktsus tagab jällegi ligipääsu isegi kitsamatesse ja raskesti pääsetavatesse kohtadesse.

Eesmised ja tagumised LED tuled, kohandatav taustvalgus, LCD ekraan, püsikiirusehoidja ja vargusevastane süsteem on kõik ratta standardvarustuses. Juurde võib soovi korral hankida ka lisaaku, mis suurendaks sõiduulatuse kuni 45 kilomeetrini.

Enne aasta lõppu jõuab 599 eurose hinnasildiga eXS müügile paljudesse SEATi Euroopa esindustesse ning üleeuroopaliselt on see müügil aastal 2019.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.