SEAT/CUPRA

SEATi ligi 700-hobujõuline elektriauto sihib uut võistlussarja

Touring car võidusõiduautodega on SEAT olnud seotud juba aastaid ja see aasta avaldasid nad ka oma tulevikuvisiooni.

SEAT on osalenud touring car sarjas 2002. aastast alates. Kõigepealt Toledo CUPRAga ETCC sarjas ning liikudes edasi eduka Leon CUPRA juurde WTCCs. Kaks viimast SEAT Leon põlvkonda on kihutanud erinevates touring car sarjades üle maailma.

Samal ajal, kui praegune Leon CUPRA pistab rinda rivaalidega ringrajal, arendas SEAT sama sõiduki baasil välja elektrilise ringrajaauto. Tänavu märtsis avaldatagi CUPRA e-Racer.

See, et elektriautod on kiired, on meile juba tõestatud ka tänavatel liiklevate sõidukite abil. CUPRA e-Racer ei jää kindlasti nende varju oma 300-kilovatise võimsusega, mis võib lühemateks perioodideks tõusta 500 kW-ni (680 hj).

Tänu võimsale elektrimootorile kestab kiirendus sajani vaid 3,2 sekundit ja kahesajani 8,2 sekundit ning tippkiiruseks on 270 km/h. SEATi elektrilise võidusõiduauto eesmärgiks on ületada tänapäeva touring car sõidukite suutlikkust.

Elektriliste touring car ringrajaautode sõidud võivad alata juba tuleval aastal. Kuigi võidusõitude formaat ja pikkus pole veel kindel, plaanib SEAT oma CUPRA e-Raceriga kindlasti osa võtta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.