SEAT/CUPRA

SEATi tegi oma nutika mobiilsusplatvormi kättesaadavaks kuues Euroopa riigis

Fotod: SEAT.

SEATi tarkvaraarenduskeskuse SEAT CODE mobiilsusplatvorm Giravolta jätkab oma kasvu ja on nüüd saadaval kuues Euroopa riigis: Hispaanias, Saksamaal, Iirimaal, Soomes, Rootsis ja Kreekas.

Giravolta pakutav teenus võimaldab ettevõtetel ja riigiasutustel oma sõidukiparki kontrollida täies ulatuses ja koguda anonüümseid kasutajaandmeid tõhususe võrdlemiseks, vähendades samal ajal kulusid ja CO2 heitkoguseid. Rakenduse kaudu saavad inimesed broneerida soovitud sõiduki ning avada selle ilma füüsilist võtmeta.

Praeguse seisuga on platvormil üle 120 000 kasutaja ning selle halduses 3200 liikumisvahendit, nende hulgas nii autod, mootorrattad kui ka jalgrattad. Lähikuudel plaanitakse jõuda isegi 10 000 sõidukini.

“Rahvusvahelise hüppe tegemine on SEAT CODE’i jaoks väga oluline samm. Tänu sellele platvormile saame optimeerida linnade ja ettevõtete sõidukiparke, vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja parandada liikluse tõhusust, sealhulgas ka näiteks parkimist linnas,“ selgitab SEAT CODE’i tegevjuht Carlos Buenosvinos.

Barcelonas valmistatud tarkvara

Mullu töötas tarkvaraarenduskeskus välja koguni 65 projekti Volkswagen kontsernile, välistele ettevõtetele ja riigiasutustele ning ka SEATile endale. 

2021. aasta algul turule toodud täiselektriline roller SEAT MÓ oli esimene, mis kasutas Giravoltat oma ühissõidukiparkide haldamiseks Barcelonas ja Hospitaletis. Samuti kasutab Giravoltat Dublini jalgrattajagamisteenus Bleeper oma enam kui 1000 jalgrattaga pargi haldamiseks linnas.

Tarkvaraarenduskeskus SEAT CODE sündis ligi kaks aastat tagasi ning selles töötab praeguseks üle 200 professionaali 16 erinevast rahvusest. Peamiselt tegutsevad seal tarkvarainsenerid, andmeteadlased, mobiilsuse eksperdid ja UX/UI disainerid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.