SEAT/CUPRA

SEATi töötajad katkestasid tunniks kõik oma tegevused, et näidata enda pühendumust keskkonnale

Foto: SEAT.

Iga aasta 22. aprillil peetakse rahvusvahelist Maa päeva, mille eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaga seonduvatele probleemidele. Näitamaks, kui tõsiselt suhtub ka Hispaania autotootja SEAT Pariisi kokkuleppesse kliimaeesmärkide täitmisel, otsustati tähistada Maa päeva omalaadsel viisil. 

Nimelt võttis SEATi meeskond osa algatusest #Project1Hour, mille käigus katkestas ettevõtte 15 000 töötajat üheks tunniks igasuguse tegevuse, et mõelda ja arutleda kliimamuutuste üle. Samuti toodi välja konkreetsed tegevused, mida igaüks saaks oma igapäevaelus rakendada, et vähendada keskkonna saastamist. 

Välja pakuti näiteks elektriauto juhtimine, paberi kasutamise vähendamine, plastpakendite vältimine, taastuvatest energiaallikatest energia hankimine, koju päikesepaneelide paigaldamine ja liha tarbimise vähendamine. 

“Meie siht on kindel: tahame saavutada rohelise kokkuleppe eesmärgid ja olla aastaks 2050 süsinikuneutraalne ettevõte. Selle saavutamiseks peame liikuma elektrisõidukite suunas,” sõnas SEATi president Wayne Griffiths. 

“#Project1Hour algatusega soovime tõsta ülemaailmselt teadlikkust, et kogu meie ettevõte oma 15 000 töötajaga liigub kliimamuutuste vastases võitluses edasi üheskoos. See on ainus viis, kuidas kaitsta meie planeeti ja tagada noortele jätkusuutlikum tulevik,” lisas ta. 

#Project1Hour on Volkswageni kontserni poolt käima lükatud algatus, millest võttis tänavu osa üle 600 000 töötaja, et võidelda kliimamuutuste vastu. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.