SEAT/CUPRA

Sõidusoovitused: maalilised Euroopa teed, mööda mida puhkust nautida

Foto:SEAT

Koroonaviiruse leviku tõttu on läinud reisimine ja liiklemine teistesse riikidesse mõnevõrra raskemaks. Lennureisid on nakatumise ohu tõttu paljude inimeste jaoks välistatud ning peamiseks alternatiiviks on autoga liikumine.

SEAT pani kokku nimekirja Euroopa riikidest ja linnadest, mida võiks suvel puhkuse ajal külastada, järgides samal ajal sotsiaalse distantseerumise reegleid.

Portugal: põhjast lõunasse

Portugalis saab nautida sõitu põhjast lõunasse ühel maailma kõige pikemal maanteel Estrada Nacional 2, mille pikkus on 738 kilomeetrit. Terve teekonna vältel on kokku 11 rajooni, kaheksa provintsi, neli mäestikku, 11 jõge ning 32 valda, mida läbida. 

Teel näeb ka palju erinevaid vaatamisväärsusi ja huvitavaid objekte: lossid, pühapaigad, vaatetornid ja kuumaveeallikad. Estrada Nacional 2 maantee on saanud isegi omale hüüdnime “Portugali Route 66”.

Sõidurõõmu, mugavuse, ja ohutuse garanteerib sellel pikal teekonnal 140-kilovatise mootorivõimsusega ning suure ja avara interjööriga SEAT Ateca.

Itaalia: reisikaaslaseks on meri

Itaalias on üks vähetuntud maantee SP 81, mis kulgeb 47 kilomeetrit mööda Aadria mererannikut. Maantee algab Otranto linnast ning lõpeb Santa Maria di Leuca’s. Otranto linnas saab tutvuda Aragonese lossiga ja Otranto katedraaliga.

Santa Maria de Leuca on tuntud oma ikoonilise majaka ja Basilica of the Madonna di Finibus Terrae (maakera lõpp), kus saab nautida hingematvat vaadet merele.

SEAT Ibiza sobib selle tüüpilise Vahemere teekonna jaoks valatult.

Horvaatia: maailmapärandi paigad

Alustada võiks oma teekonda sellisest väiksest linnast nagu Varazdinist, mida kutsutakse ka “väikseks viiniks”, kuna on tuntud oma barokk- ja rokokoo stiilis hoonete tõttu. Sealt edasi jätkata teekonda riigi pealinna Zagrebi suunas, mille eripära on traditsioonide ja modernsuse kombinatsioon.

Lõuna poole sõites jääb tee peale maailmapärandi nimistusse kuuluv Plitvice rahvuspark, kus on kokku 16 järve, mis on ühenduses koskedega. Marsruut lõpeb linnas nimega Sibenik, kus on labürindi sarnased tänavad ning on tuntud ka kui linnuste linn.

SEAT Leoni 110-kilovatine hübriidversioon tagab, et sellistes kaitstud keskkondades oleks heitgaaside õhkupaiskamise arv võimalikult väike.

Norra: Trolli tee

Trollstigen (või Trolli tee) on 106 kilomeetrine mägine maantee, mis kulgeb mööda Lääne-Norrat. Maantee on tuntud oma järskude nõlvade, sakiliste küngaste, koskede ja roheliste orgude poolest. 

Piirkonna keeruliste ilmastikuolude tõttu on võimalik sellel sõita ainult suvekuudel. Peale 18 järsu kurvi läbimist, siseneb see pikka sügavasse merelahte, millest avaneb jalustrabav panoraamvaade.

Maastikul sõitmiseks on uus nelikveoline SEAT Sportstourer ideaalne auto, et hakkama saada sellel mägisel alal.

Saksamaa: maaliline maastik ja kultuur

Romantische Strasse (Romantiline tee) Saksamaal on üks võluvamaid maanteid Euroopas sõitmiseks. 460-kilomeetrisele maanteele on iseloomulikud tee peale jäävad keskaegsed lossid, monumendid ning külade rikkalik maastik.

Kogu marsruut on tähistatud pruunide teeviitadega, mis lihtsustavad Romantische Strasse’i teele jäävat 29 küla või linna leidmist. 

Linnast linna asfaldil sõites on hea kohanemisvõimega SEAT Arona just kui selleks loodud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.