SEAT/CUPRA

Täiesti uut SEAT Leoni saab näha juba jaanuaris

Foto: SEAT

Kolmanda põlvkonna SEAT Leon on osutunud tohutult populaarseks autoks, olles nüüdseks müünud juba enam kui miljon mudelit. Nüüd on aga peatselt maailma ette ilmumas Leoni uus, neljas põlvkond, millega on võimalik esmakordselt tutvuda järgmise aasta 28. jaanuaril.

Põhiliseks märksõnaks uue Leoni puhul on valgustus, mis hakkab auto sportlikku ning elegantset iseloomu veelgi enam defineerima. Kui Leoni kolmas põlvkond 2012. aastal välja tuli, oli tegu esimese LED-tulesid kasutava autoga omas segmendis. Nüüd soovitakse valguslahendustega taaskord uuendusmeelsust näidata.

Neljas Leon saab ette dünaamilised esituled, ühendatud tagumise tuleriba ning hubase salongi miljöövalgustuse. Kusjuures autot käivitades teeb kogu tuledesüsteem silmapaistva valgusšõu.

Stiilipunktidele aitavad kaasa ka uued dünaamilised suunatuled, mis on lisaks ilusale disainile ka oma efekti tõttu ohutumad. Huvitav ning eristav lüke on lombivalgusti, kuhu on kuvatud auto uksi avades hispaaniakeelne tervitus “Hola!”. Valguslahendused arendati välja Seati Martorelli tehnilises keskuses.

Uus Leon hakkab baseeruma uuendatud MQB platvormil, mida kasutavad ka uus VW Golf ning Škoda Octavia. Mootorivalik koosneb nii traditsioonilistest sisepõlemismootoritest kui ka pistik- ja kerghübriidsetest üksustest.

Mudelirivi tipus troonib Cupra Leon, mis saab esialgstel andmetel nii kaheliitrise 300 hj turbomootori kui ka vähemalt 240 hj pistikhübriidse versiooni.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.