SEAT/CUPRA

Ülevaade: milline on Eestis CUPRA Formentori mootorivalik ning mis hinnaga neid pakutakse?

Fotod: CUPRA.

Alates 2018. aastast iseseisva brändina tegutseva CUPRA esimene “oma” mudel on linnamaastur Formentor, mis teadaolevalt on jõudnud ka juba Eesti müügisalongidesse. 

Vaatame järele, milline on Formentori mootorivalik Eestis ning mis hinnaga sportliku linnamaasturi endale soetada saab. 

Kolm erinevat versiooni

Eestis saab hetkel valida kolme erineva Formentori vahel. Esimene nendest on 1,5-liitrise bensiinimootoriga, mis viib läbi 7-käigulise automaatkasti esiratastesse 110 kilovatti (150 hj). Tegemist on jõudluse poolest Formentori pere kõige tagasihoidlikuma liikmega, mistõttu on ka hinnalipik sel kõige väiksem – algab 28 670 eurost. 

Teine valikus olev Formentor on juba terake võimsama jõuallikaga: see on samuti bensiinimootor, kuid 2-liitrine. Kokku toodab mootor 140 kilovatti (190 hj), käike vahetab sama automaatkast mis eelmisel, kuid esiveo asemel veavad autot edasi kõik neli ratast. 

Kuid lisavõimsus ja nelikvedu kõrgendavad ka natuke hinda. Kaheliitrise mootoriga Formentori hind algab 32 040 eurost.

Kolmas ja viimane Eestis müüdav CUPRA linnamaastur on Formentor VZ. Nime taga paiknev märgis VZ on lühend hispaaniakeelsest sõnast veloz, mis eesti keele tõlgituna tähendab kiirust. Kui kiire?

Ka VZ kapoti alla on paigutatud 2-liitrine turbomootor, kuid võimsust on sel tunduvalt rohkem – 228 kilovatti (310 hj). Nelikveo abiga kiirendab sportmaastur 0–100 km/h 4,9 sekundiga.  

Suurem arv hobujõude kajastub ka hinnas. Sportliku Formentor VZ hinnalipik on eelmainitud versioonist ligi 4500 euro võrra suurem.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.