SEAT/CUPRA

Vaata videost järele, kuidas CUPRA ideeauto UrbanRebel näitusesaalist välja aeti ja rajal proovile pandi

Foto: CUPRA.

Tänavu septembris esitles Müncheni autonäitusel sportbränd CUPRA enda ideeautot UrbanRebel, et anda maailmale väike vihje sellest, millised võiksid välja näha tulevikus nende mudelivalikusse kuuluvad täiselektrilised luukpärad.

UrbanRebel Concept paistab eelkõige silma enda pöörase disaini tõttu, mispärast oli inimestel üpriski raske uskuda, et sõiduk on midagi enamat kui lihtsalt kontseptsioon. 

Seetõttu otsustas CUPRA tõestada, et UrbanRebel on tõepoolest palju enamat kui idee. Kuidas? Loomulikult viidi sportlik luukpära suletud rajale, et demonstreerida selle tõesust ja võimekust.

“CUPRA UrbanRebel esindab autotootja julget väidet, et elektrisõidukid ei pea olema igavad,” sõnas kaubamärgi teadus- ja arendustegevuse asepresident dr Werner Tietz. CUPRA ametnik tõi välja ka sõiduki olulisemad tehnilised näitajad. 

Auto on varustatud kahe mootoriga, mille maksimaalne võimsus on 320 kW. Tippkiirusest meile veel räägitud ei ole, ent 0-100 km/h spurdib elektriauto kõigest 3,2 sekundiga. Võrdluseks võib kõrvale tuua sportauto Ferrari Enzo, mis saavutab sama kiiruse 3,6 sekundiga. 

UrbanRebel põhineb MEB-platvormi väiksemal versioonil, mille Volkswagen lõi spetsiaalselt väikeautode segmendi jaoks. Täiselektriline luukpära jõuab kõigi eelduste kohaselt turule 2025. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.