SEAT/CUPRA

Video: kuidas saab hakkama täiselektriline el-Born 30-kraadise pakasega?

Fotod: CUPRA.

Palju on räägitud sellest, kuidas talvised külmakraadid ja elektriautod ei taha kohe üldse käia käsikäes. CUPRA aga päris nii ei arva. 

Nimelt on CUPRA insenerid veetnud viimased kaks aastat põhjapolaarjoone lähedal, et testida ekstreemsetes ja külmades ilmastikuoludes aasta lõpus turule ilmuvat täiselektrilist el-Borni. 

Elektriline sportluukpära pannakse -30 kraadi juures proovile üle 1000 erinevas testis. Üheks jõukatsumuseks on näiteks 30 000 kilomeetri läbimine nii päeval kui öösel. Kogu ettevõtmise eesmärk on tagada, et autotootja esimene elektriline sõiduk annab parima tulemuse mistahes tingimustes. 

CUPRA el-Borni testiti mitmel erineval teekattel jääst asfaldini, et katsetada erinevaid haardetingimusi. Iga auto ratta peal on andurid, mis analüüsivad teekatte tüüpi, et leida optimaalne ja stabiilseim viis pidurdamiseks. 

Sellistes tingimustes on oluline roll ka kliimaseadmel, et vajadusel salong kohe soojaks kütta. el-Borni kliimaseadmete väljatöötamiseks kasutasid insenerid tipptehnoloogiat, näiteks 3D-printeri abi. Selle käigus tuli ette erinevaid väljakutseid: tuli luua vaikne süsteem, mis oleks samal ajal ka piisavalt tõhus ning mugav kasutada. 

Vaata videost, kuidas CUPRA peagi ilmuv esimene täiselektriline sportluukpära külmades oludes hakkama sai.  

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.