SEAT

5 põhjust, miks 2018. aasta on Seati jaoks olnud rekordiliselt hea

Foto: SEAT.

SEATi jaoks on 2018. aasta olnud erakordne. Viimased 12 kuud on näinud firma esimese tütarfirma Cupra ja uue lipulaeva Tarraco sündi. Aasta algas ning loodetavasti ka lõpeb rekordiliste müügitulemustega.

1. Rekordilised numbrid

Aasta algas SEATi jaoks 281 miljonilise kasumi, 470 000 müüdud auto ja 9,5 miljardi eurose käibega aastast 2017. Positiivsed tulemused jätkusid ka tänavu ning juba novembris sai ületatud kogu möödunud aasta läbimüük – 492 300 müüdud sõidukit.

2. Tere tulemast, Tarraco

Kauaoodatud lipulaev Tarraco sai valmis. Tootja suurim linnamaastur jõuab müügile juba 2019. aasta alguses ja pakub koos Ateca ja Arona mudelitega täielikku linnamaasturite valikut.

3. Cupra sünd

Sportlikkuse väljendamiseks loodud tütarfirma Cupra esimene mudel – Cupra Ateca – on juba esindustes müügil ja esimest elektrilist võidusõiduautot Cupra e-Racerit on oodata 2020. aastal.

4. Maailma esimene CNG-linnamaastur

Tänavusel Pariisi autonäitusel esitles SEAT maailmale Arona TGI mudelit ehk maailma esimest maagaasil sõitvat linnamaasturit. Lisaks sõlmis SEAT lepingud, et Itaalias ja Prantsusmaal sõidukites maa- ja biogaasi kasutamist veelgi edendada.

5. Sammud Hiinasse ja Aafrikasse

Tänu tänavu sõlmitud koostöölepingutele jõuab SEAT juba 2021. aastal ka Hiina turule. Samuti on Volkswagen Grupp määranud just SEATile ülesande Põhja-Aafrika turul kasvu tõsta, kus firmat siiani ka edu saadab.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.