SEAT

6 põhjust, miks liigelda linnas just elektriautoga

Fotod:SEAT

Elektriautode revolutsioon on hoo korralikult sisse saanud. Lisaks keskkonnasõbralikele omadustele pakuvad nad traditsiooniliste autodega võrreldes juhtidele ka mitmeid muid eeliseid.

1. Hüvasti, liiklusummikud!

Suurtes linnades on ummikud muutunud paratamatuseks, mis mõjutavad meie kõigi igapäevarutiini. Paljudes Euroopa riikides, sealhulgas ka Eestis, on lubatud elektriautosid kasutada bussiridades.

Selline lahendus lubab elektriautojuhtidel säästa nii aega kui ka keskkonda, muutes argipäeva pingevabamaks ning tegusamaks. Üheks heaks näiteks on Hispaania pealinn Madrid, kus linnades on loodussõbralikele autodele reserveeritud täiesti oma rida.

2. Parkimistingimused on soodsamad

Ummikute kõrval on suurlinnu kimbutavaks probleemiks parkimiskohtade leidmine. Linnadžungli õhupuhtana hoidmiseks proovivad asulad aina enam tavalisi autosid linnasüdamest eemale suunata ning ajendada inimesi ühistransporti kasutama, ent kõige enam võidavad sellistest olukordadest taas elektriautode omanikud.

“Rohelised” sõidukid saavad tavaliselt kas tasuta või allahindlusega parkimist, seda ka Tallinnas, kus kõik elektrisõidukid võivad kesklinnas maksuvabalt parkida.

3. Rohkem liikumisvabadust Euroopas

Hetkeseisuga on ligi 300 Euroopa linnas “madalate emissioonidega alad”, kus sisepõlemismootoriga autosid ei kasutata. Tänu kliimamuutustele suureneb see arv järjepidevalt ning loob seega piirangud tavaliste autodega liiklemiseks. Siit võidavad jällegi elektriautod, millega on lubatud sellistes piirkondades tasuta ja rahumeeli sõita.

4. Laadimistaristu muutub aina paremaks

Euroopas on kokku üle 150 000 avaliku laadimispunkti ning nende arv suureneb hoogsalt. Nii riigid kui ka väiksemad omavalitsused on keskkonnaprobleeme tõsiselt teadvustama hakanud ning teevad korraliku laadimisvõrgu rajamise nimel tõsiseid pingutusi.

20191125_SEAT_MII

Kuigi hetkel võib laadimine võtta umbes pool tunnikest, on enamik laadijaid paigutatud kohvikute, poodide ning hotellide juurde, lubamaks sõitjatel mõnusalt aega veeta. SEATi sõidukitele on nüüdsest valminud ka rakendus, mis lubab auto laadimisprotsessi läbi nutiseadme pidevalt jälgida.

Elektrisõidukite sõiduulatus suureneb pidevalt ning levinumate masinate sõidukaugusest piisab juba täna oma iganädalaste asjatoimetuste lahendamiseks.

SEATi Mii mudelil on linnas läbimiskauguseks hinnatud 350 kilomeetrit, mis kombineeritult kodus öösel laadimisega elimineerib igasuguse range anxiety. Elektriautod on ka odavamad sõita, Hispaanias maksab 100 kilomeetri läbimine täpselt üks euro.

6. Ostutoetused ja maksud
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.