SEAT

Autofirma sõiduekspert õpetab, kuidas sa talvel tegelikult sõitma peaksid

Fotod: SEAT.

Halb ilmastik, kehv nähtavus ja madalad temperatuurid panevad talviti proovile iga autojuhi. Kuid kas me tegelikult teame, kuidas lumes sõita?

Rallisõitja ja sõiduekspert Jordi Gené jagab nõuandeid talvise sõitmise kohta otse lumisest Austriast.

Kõige olulisem on Jordi jaoks olla valmis selleks, mis eespool paistab, ning asja rahulikult võtta. “See on põhireegel talvistes oludes sõitmiseks,” räägib mees nelikveolise SEAT Leon X-Perience roolis.

Lumisest mäest alla sõites on Jordi sõnul oluline pidurdada just mootoriga. “Madalal käigul alla sõitmine aitab sõiduki juhitavust hoida ja säästab pidureid,” kinnitab mees. Kuigi nõuanne kehtib nii suvel kui talvel, on see eriti oluline just külmematel perioodidel, mil rehvid hakkavad haakuvust kaotama.

Lumel sõites tasub silmad tumedate laikude jaoks lahti hoida, kuna seal võib olla must jää. Kõige olulisem on jää peal mitte teha äkilisi liigutusi ja tunnetada, millal rehvidel jälle parem haare on.

Päeval ei kasuta Jordi kunagi udutulesid, need jäävad ainult paksu udu ja tugeva vihmasaju jaoks. “Päeval võid udutuledega lihtsalt vastutulevaid autosid pimestada,” selgitab ekspert.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.