SEAT/CUPRA

Cupra esitles oma uut täiselektrilist autot el-Born

CUPRA el-Born. Foto:CUPRA.

Cupra näitas täna maailmale oma esimest täiselektrilist sportautot el-Born, mis põhineb eelmisel aastal Genfi autonäitusel näidatud el-Borni ideeautol.

Uut mudelit hakatakse tootma Saksamaal Zwickau tehases ning see jagab platvormi Volkswageni ID.-seeriaga. Cupra kirjeldab el-Borni justkui autona, mis tabab ideaalselt kõiki tähtsaks peetavaid brändiväärtuseid.

Seni avaldatud andmete põhjal sööstab el-Born nullist 50 km/h 2,9 sekundiga ning Dynamic Chassis Control (DCC Sport) kerekontroll lubab kõikvõimalikes oludes adapteeruvat sportlikut sõidutunnetust.

Lisaks on el-Born täispakitud kõiksuguseid põnevaid tehnoloogilisi lahendusi, nagu näiteks heads-up displei, mis kombineeritakse virtuaalreaalsust kuvava süsteemiga.

el-Borni sõiduulatuseks lubatakse kuni 500 kilomeetrit ühe laadimisega. Autosse on paigaldatud 77 kWh akud ning näiteks 260 kilomeetrise ulatuse saavutamiseks läheb vaid pool tundi.

Futuristlikus salongis näeme sportlikke korvistmeid, uut rooli ning vastupidavast materjalist valmistatud interjöörilahendusi.

Cupra el-Born jõuab turule 2021 aastal ning sellest saab brändi seni kõige keskkonnasõbralikum ja tehnoloogiliselt arenenum sõiduk.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.