SEAT

CUPRA Tavascan võitis maineka Saksa disainiauhinna

Fotod:SEAT.

CUPRA sportbrändi edulugu jätkub. Nimelt pälvis autotootja Automotive Brand Contest võistluse ideeautode kategoorias maineka auhinna ning ka esikoha. Võidu tõi koju täiselektriline sportmaastur Tavascan.

Väärt tunnustust annab välja tuntud Saksa Disaininõukogu, kes tunnustab tavaliselt autotööstuse kõige suuremaid brändi-ning disainipõhiseid saavutusi. Auhindadega on pärjatud ka eelnevaid mudeleid e-Racer Concept ning Formentor Concept.

Prestiižne žürii koosneb ekspertidest, kellel on pikk ajalugu nii meediamaastikul kui ka disainimaailmas.

Tavascani disainipõhimõtte üks võtmeelemente on “märgmetalse” värvi paaritamine dünaamilise ja muskulaarse välisfassaadiga. Illumineeritud CUPRA logoga annab vaatajale vihjeid auto elektrilise iseloomu kohta ning tagumine osa sisendab jõuliste joontega sportlikust.

Tagumine diffuusor on lisatud puhtalt aerodünaamilistel eesmärkidel, ent ka sellel on oma osa mängida auto kauni esteetika loomisel.

Auto sujuva disainiga õhuvõtuavad aitavad kaasa aerodünaamikale ning ka akupaki jahutamisele. Võimsate koopaäärte all veeravad 22” kergsulamist valuveljed.

Salongis jätkuvad sarnased põhimõtted: interjöör on just kui kokteil kontrastsetest värvidest, süsinikkiust ning juhikesksusest. Ära ei ole loomulikult unustatud ka mugavust, mida pakuvad miljöövalgustus, nahk, “hõljuv” armatuur ning 13” infosüsteem.

CUPRA Tavascani näol on tegu unikaalse nägemusega sportlikust võimekusest – autol on kahe silla peale kokku kaks mootorit, mille kogutulemine saadetakse ratastesse 225 kW. Nullist sajani Sprindib Tavascan 6,5 sekundiga ning sõiduulatuseks on tal 450 kilomeetrit.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.