SEAT

Elektriautode uut võistlussarja hakkab akudega varustama Vormel 1-st tuttav tegija

Järgmisel aastal alustab elektriline touring car võidusõidusari, milles osaleb ka Seati sportlik sõsarbränd Cupra.

Peatselt algava uue võidusõiduseeria tehniline partner kuulutati välja eelmisel nädalal. Sarnaselt tänapäeva kõige populaarsema elektrilise võistlussarja Vormel E’ga on koostööpartneriks Williams Advanced Engineering.

Kurikuulsast Williams Racing Vormel 1 meeskonnast välja arenenud ettevõte on võidusõidumaailmas liider, kui asi puudutab elektriajameid ja akusid.

Tõelistes võistluslikkes tingimustes testitud tehnoloogia on Vormel E sarjas saavutanud 99,5-protsendilise vastupidavuse. Edukad kogemused tagavad kõik eelised just Williamsile, et laiendada enda oskusi ka teistesse võidusõidu klassidesse nagu elektriline touring car seeria (ETCR).

Kuigi erinevad tootjad saavad muuta sõidukite aerodünaamikat ja disaini, on kõikidel võistlussarjas osalevatel autodel tehniliselt identsed elektrilised jõuallikad ja akud.

Williamsi poolt pakutud elektrimootor on 300 kW võimsusega ja akude mahutavus kuni 65 kWh. Kõik ETCR autod on tagarattaveolised.

ETCR alustab 2020. aastal ja hetkel on oma osavõttu kinnitanud vähemalt kuus erinevat automarki. Esimene autotootja, kes näitas oma elektrilist ringraja autot, oli aga Cupra oma e-Raceriga.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.