SEAT/CUPRA

Huvitavad faktid, mida sa Seat Leoni kohta ei teadnud

Foto: SEAT

Sel nädalal on Seati meeskonnal tähistamiseks põhjust, sest äsja müüdi maha miljones kolmanda põlvkona Leon alates mudeli müügiletulekust 2012. aastal.

Samal aastal esitleti mudelit Pariisi autonäitusel ning veidi pärast seda jõudis see ka kõikidel turgudel müügile. Tänu kindlale “Leoni valemile” on mudelist saanud tootja enimmüüdud mudel, heites troonilt Ibiza, mis püsis seal eelnevad 30 aastat.

Mudel, mis muutis firmat

Martorellis disainitud, arendatud ja toodetud praeguse põlvkonna Leon on ehitatud Volkswagen Grupi MQB platvormile algusest peale. Platvormi kasutamine nõudis esialgu 800 miljoni eurost investeeringut ning tähendas tehnoloogia mõistes ennekuulmatut hüpet edasi. Leoniga kasvas tootmiskvaliteet koos Volkswagen Grupi standarditega ja lisaks on mudel toonud kokku 1600 otsest töökohta tehases ning 6000 töökohta abitööstuses.

Firma presidendi Luca de Meo sõnul on Leoni kolmas põlvkond olnud brändi tõeline alustala. “See on meie klientide poolt kõige tuntum ja hinnatud auto kõigil viiel kontinendil. Leon on üks suurimaid jõude, mis firmat edasi viinud, ja on müügitulemustesse panustanud 2018. aastal 517 600 müüdud sõidukiga,” ütles ta.

2012. aasta müügitulemuseks oli 321 000 müüdud sõidukit – ligi sama palju on tänavu müüdud esimese kuue kuuga (314 300). Lisaks on mudel aidanud müügil kasvada Saksamaal ja Suurbritannias, kus Seati tellimused on tõusnud kuni 70% ja 60% alates 2012. aastast. Leon on endiselt brändi enimmüüdud mudel ja iga neljas müüdud Seat on 2019. aasta esimeses pooles olnud Leon.

Kas teadsid, et…?

Hetkel on mudel müügil viieukselise luukpära ja universaalkerega ST variantidena. Mootorivalikus on nii bensiini-, diisli- kui ka gaasimootorid, samuti on olemas võimas ja sportlik Cupra versioon.

  • Esimese põlvkonna Seat Leon jõudis müügile 1999. aastal ja tähistab tänavu seega 20. sünnipäeva.
  • Kokku on Seat müünud Leonist 2 210 712 üksust: 534 797 esimest põlvkonda, 675 915 teist põlvkonda ja 1 000 000 kolmandat. Praegune põlvkond moodustab 45% kogu Leoni müügist viimase 20 aasta jooksul.
  • Seat Leoni müüakse kõigil viiel mandril, Hispaaniast Mehhikoni, Maroko, Singapuri ja Uus-Meremaani.
  • Saksamaa, Hispaania ja Suurbritannias on riigid, kus Leoni kolmandat põlvkonda on kõige rohkem müüdud.
  • Kui panna 2012. aastast alates müüdud 1 000 000 Leoni ritta, ulatuksid need 4370 kilomeetrit ehk kolm korda nii palju kui Barcelonast Wolfsburgi.
Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.