SEAT/CUPRA

Kuidas koroonaviirus SEATi töötajate elu mõjutab?

Foto: SEAT.

Peale Hispaania valitsuse otsust kuulutada COVID-19 leviku takistamiseks riigis eriolukord on SEAT võtnud kasutusele mitmed meetmed, et viiruse levikut takistada ja oma töötajate elu ja tervist kaitsta. Esmaspäevase seisuga ei ole SEATi töötajate seas ühtegi positiivset juhtumit tuvastatud.

Eile esitas firma Kataloonia valitsuse peadirektoraadile ajutise tööhõive kohandamise kava, milles adresseeritakse COVID-19 põhjustatud logistilisi ja tootmisega seotud probleeme. Uue töökava kohaselt lepiti kokku, et kõik töötajad, kes saavad oma tööd kodust teha, seda ka teha võivad.

SEATi täitev komitee on otsustanud täiendada ajutist tööhõive kohandamise hüvitist kuni 80% iga töötaja palgast ja lisada sellele ka pensionilisa.

Kõik firma rasedad töötajad saadeti makstud puhkusele ja neile makstakse 100% ulatuses palka. Samuti on SEAT garanteerinud sajaprotsendilise palgatoe nendele töötajatele, kes peavad karantiini minema, kuna viibisid positiivselt testitud inimeste lähedal ja neile, kes viibivad valitsuse poolt piiratud liikumisega alades.

Muus osas jälgib SEAT lähedalt, kui palju tööjõudu igas osakonnas vaja läheb ning hoiab valmis suure kontingendi inimesi, et ka praegusel perioodil töödega jätkata ning et olude normaliseerimise korral tagasi tavapärase töökorralduse juurde naasta.

Alates koroonaviiruse leviku algusest on SEAT keelanud ära reisimise riskipiirkondadesse ja soovitanud töötajatel vältida näost-näkku kohtumisi, kus osaleb üle 25 inimese. Samuti on firma puhtuse ja hügieeni nõudeid karmistanud ning jaganud tööruumidesse laiali desinfitseerimisvahendeid.

Töötajatele on loodud ka 24/7 hädaabinumber, et haigusega seonduvatele küsimustele vastata.

Ühtlasi on ettevõte võtnud kasutusse täiendava kiirabiauto, et transportida koju töötajaid, kellel ilmnevad tööpäeva jooksul sümptomid.

Mõistagi loodab SEAT oma tavapärast tegevust võimalikult kiiresti jätkata, kuid võib kindel olla, et otsuste tegemisel võetaks alati arvesse töötajate ja kaastöötajate tervist.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.