Kuidas oma auto liiklusesse naasmiseks valmis panna?

Fotod: SEAT.

Praeguse olukorra tagajärjel on meie linnade tänavad inimestest tühjad … nagu ka autod.

Juurdepääs suurtele linnadele nagu Madriid, Pariis, Berliin ja Rooma on vähenenud umbes 75% ja piiriülene juurdepääs 80%. Kui elu jälle normaliseerub, siis kuidas peaksid autojuhid oma sõidukid tavapärasesse liiklusesse naasmiseks ette valmistama?

Siin on neli soovitust, et su auto oleks valmis koos sinuga tavaellu naasmiseks.

1. Kontrolli vedelike tasemeid

Enne mootori käivitamist tuleks kontrollida mootoriõli ja jahutusvedeliku taset.

„Pärast selle käivitamist peaksite enne seiskamist mootor mõneks minutiks tööle. See võimaldab vedelikel tsirkuleerida läbi kõigi voolikute ja torude ning määrida kõik osad ”, soovitab SEATi autopressi töökoja juhataja Josep Almasqué.

Oluline on jälgida, et maapinnal, eriti mootori piirkonnas, ei oleks pritsmeid.

2. Kontrolli rehvirõhku

Kui autoga mõnda aega ei sõida, kipub rehvirõhk vähenema. See juhtub läbilaskvusprotsessi tõttu, mille kohaselt kaotavad rehvid tavaliselt iga päev vähe õhku, eriti suvel.

Kui sõiduk jääb seisma ja rehvid kaotavad kogu õhu, võib auto kaal velge kahjustada ja ratta deformeeruda.

“Ideaalis, kui teate, et teie autot plaanitakse pikka aega parkida, peaksite rehvid tootja soovitatud maksimaalse mahuni täis pumpama ja perioodiliselt rõhku kontrollima. Enne auto käivitamist kontrollige veelkord rõhku ja veenduge, et see on sõidu jaoks õige. ”, selgitab Josep.

3. Kontrolli parem kaks korda

Kui sõiduk seisab, peaks kontrollima kõiki sõidu ajal kasutatavaid elemente, sealhulgas tulesid, indikaatoreid, aknaid, klaasipuhasteid ja kõiki elektroonilisi seadmeid.

Seda teavet saab sageli kuvada ka auto meediasüsteemi kaudu.

“Kui miski ei tööta korralikult, näitab hoiatustuli ekraanil, mida tuleb kontrollida. Samuti on oluline üle vaadata, et kõik meie kasutatavad abilised oleksid ühendatud vaikesätetega ”, räägib Josep.

Samuti peaks kontrollima pidurite seisukorda. Selleks soovitab Josep vajutada mõneks sekundiks pedaali ja jälgida, et see hoiaks oma positsiooni.

Ja lõpuks veendu, et mootori käivitamisel ei oleks kosta ebaharilikke helisid.

4. Mida desinfitseerida?

Ka viirusepuhangu vaibudes on oluline oma sõidukit puhastada, pöörates erilist tähelepanu nii auto välisküljele kui ka salongile.

Põhitõed. Välis- ja siseuksekäepidemed, rool, käigukang, puutetundlik ekraan, näidikud ning istme asendi ja akna juhtnupud.

Armatuurlaud. See on üks olulisemaid fookuspunkte, kuna inimesed tavaliselt köhivad või aevastavad selle suunas.

Põrandamatid. Neisse koguneb palju mustust, mis on kingade tallade kaudu sisse toodud.

Ventilatsioon. Õhukvaliteedi tagamiseks ei tohi tuulutusavad olla ummistunud. Lisaks nende desinfitseerimisele tuleks tolm eemaldada ka harja või tolmuimejaga.

Väliskülg. Inimesed puudutavad lisaks ukse käepidemetele autost väljaspool veel palju alasid, tihti ise seda tähelegi panemata. Me toetame aknaid, tõmbame uksed raami ääres lahti või lükkame kinni.

Oluline on kasutada õigeid puhastusvahendeid: mahedat seepi ja vett, spetsiifilisi autohooldustooteid ja vähemal määral vedelikke, mis sisaldavad 70% alkoholi.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.