SEAT

Liinitöötajad koodi kirjutama ehk kuidas SEAT tulevikuks valmistub?

Oxfordi ülikooli uuringu andmetel kaovad järgmise 25 aasta jooksul 47% praegustest ametikohtadest. Vanade töökohtade asemele tekib muidugi ka uusi ameteid ning paljud neist saavad olema seotud digitaliseerimisega.

Praegused ja tulevased muutused tööturul ja autotööstuses on viinud SEATi uute ideede ja väljakutsete katsetamiseni. Hiljuti lõppes ettevõttes neli kuud kestnud projekt, mis võiks anda aimu tuleviku tööturust ja sellest, kuidas seal hakkama saada.

Tuleviku töökohtadest ja pidevast digitaliseerimisest rääkides tuleb nii mõnelegi ehk silme ette pilt koodi kirjutamisest ja programmeerimisest. SEATi projekti raames üritasidki viis liinitöölist õppida 16 nädalaga selgeks hoopis programmeerija ameti.

Seni tootmisliinil erinevaid ülesandeid täitnud, metalli lõiganud või tehases erinevaid masinaid juhtinud viis töötajat pidid vana ameti kõrvale jätma ja neli kuud koodi kirjutamist, programmeerimist ja sellega seotud oskusi omandama ning lihvima, et lõpuks SEAT:CODE ehk SEATi tarkvara tiimiga liituda.

Tulemus?

SEAT:CODE osakonnal on nüüd viis uut liiget. Nelja kuuga suutsid seni täiesti teises valdkonnas elatist teeninud mehed omandada piisavad teadmised ja oskused, et anda firmale oma panus hoopis digitaalses maailmas.

“Nad on ettevõtte logistika optimeerimiseks täielikult valmis töötama näiteks SEAT Mó rakenduste või tarkvara nooremate arendajatena,” sõnas SEATi kultuuri-, õppe- ja arendusjuht Ismael Lara.

“Ma tunnen, et olen võimeline kuuluma programmeerijate meeskonda ja sellega arvestama,” ütles Adrian, kes enne programmeerimist töötas SEATis tootmisliini tehnikuna. “

Siit algab minu tulevik, rakenduste ja veebisaitide arendamine koos SEATiga,” sõnas Óscar, kes oli enne programmeerimist töötanud 8 aastat SEATis tootmisliinil erinevaid ülesandeid täites.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.