SEAT

Mida autotööstusel keskkonna säästmiseks teha annab?

Rahvusvahelise taaskasutamise päeva puhul teatas Seat, et tänavu aastal keskendub ettevõtte keskkonna parandamise osas eelkõige jäätmete vähendamisele.

Viimase kaheksa aasta jooksul on tootjal õnnestunud tehastes 34% vähem jäätmeid tekitada ja paari järgneva kuu jooksul viiakse sisse muudatused, mis peaks järgmise kuue aastaga vähendama tootmisjäätmeid kuni 60%.

Teiste initsiatiivide seas hakkab Seat ennetama jäätmete tootmist ja optimiseerima sorteerimist, et rohkem jäätmeid taaskasutada. Üheks eesmärgiks on ka erinevates tootmisfaasides tekkinud jäätmete, näiteks värvi ja hermeetiku, parem puhastamine.

Viimase kaheksa aasta jooksul on Seat edukalt oma ökoloogilist jalajälge keskmiselt 34% võrra vähendanud. Alates 2010. aastast on ettevõte vähendanud energia ja vee tarbimist vastavalt 21,6% ja 30,9%. Lisaks on suudetud vähendada CO2 heiteid 63,3%.

Värvimise osas on juba suur töö ära tehtud

Järgmine eesmärk Seati keskkonnastrateegias on eelnimetatud näitajate parandamine 50% võrra. Näiteks paigaldatakse Martorelli tehasesse selline süsteem, mis korstnatelt tulevat kuumust talletab ning seeläbi aastas 760 majapidamise jagu energiat kokku hoiab. Lisaks vähendab lahendus CO2 heiteid aastas 250 000 puu jagu.

Martorelli tehase sarnast päikesepaneelide väljakut pole autotööstuses kellelgi.Fotod: Seat.

Kogu värviprotsessis kasutatakse nüüd vee baasil loodud värvi, mis vähendab erinevate lenduvate orgaaniliste ühendite heiteid (VOC). Samade heidete vähendamiseks paigaldati juba 2018. aastal Martorelli tehasesse uus värvisüsteem, mis vähendas VOC-heiteid aastas 40% ehk umbes 10 tonni jagu.

Vaade 2025. aastasse ja edasi

Üks Seati suurimaid keskkonnateemalisi initsiatiive on tootja al Sol päikesepark Martorelli tehase katustel: üks suurimaid Euroopas ja suurim autotööstuses. Kokku katavad 53 000 fotogalvaanilist paneeli 40 jalgpallistaadioni suurust maa-ala ja toodavad 17 miljonit kWh energiat aastas – piisavalt, et Seat el-Borni 293 100 korda täis laadida (sedasi saaks sõita 105 miljonit kilomeetrit).

Alates 2010. aastast on Seat vähendanud vee tarbimist 31% võrra.

Seati ambitsioonikas keskkonnastrateegia vaatega aastasse 2025 ühtib ettevõtte ja Volkswagen Grupi lubadusega täita Pariisi leppes ettenähtud eesmärke. Seat seega võtnud sihiks vähendada kogu tööstusahela heiteid niivõrd palju, et aastaks 2050 on tegu CO2 neutraalse tootmisettevõttega.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.