SEAT/CUPRA

Millised on äsjaesitletud Cupra uued võidusõiduautod?

Fotod:CUPRA.

Lisaks äsjaesitletud uuele võimsale Leon Cuprale, näitas Cupra maailmale uusi võidusõiduautosid CUPRA e-Racer ja CUPRA Leon Competicion.

Kahele autole on eesmärgiks tuua oma mootorispordi valdkondadesse uut hingamist ning kujundada oma kogemusega nii Cupra brändi kui ka ettevõtte tänavaautosid.

Mida kujutab endast e-Racer?

Cupra võidusõidustrateegia tuumikuks on elektriajami efektiivsus, millest tulenevalt on firma insenerid välja töötanud maailma esimese täiselektrilise turismiauto.

e-Racer kasutab kihutamiseks võimsat 500 kW mootorit ning väänab ratastesse 960 nm pöördemomenti. 65 kWh akupakk on sealjuures vedelikjahutusega ning vedavaid rattaid on neli.

Aerodünaamika nimel on auto tehtud võimalikult madalaks ning laiendatud on ka rööbet. Põnevateks disainielementideks on uued külgmised “õhukardinad” ning innovaatiline esistange, mis suurendab õhuringlust.

Kuna tegu on elektrisõidukiga, eemaldati esivõre täielikult, auto on põhja alt täiesti sile ning rattakoopad disainiti survejõu suurendamise eesmärgil eriti laiadeks.

e-Racerit saab esmakordselt võistlustandril näha PURE ETCR meistrivõistlustel 2021. aastal. Uudse sarja formaat, kestvus ning sõitjatepoolne kogemus hakkab lihvima tuleviku elektrispordi olemust.

Aga Cupra Leon Competición?

Kui aga tekib soov osaleda mõnes turismiautode seerias või kestvussõidus, siis pakub Cupra kõikidele huvilistele uut Leon Competicióni. Auto baseerub uuel CUPRA Leon mudelil ning hõlmab endas uuendatud kere, paremat ja robustsemat sillaehitust ning ka madalamat kaalu.

Leoni südameks on kaheliitrine turbomootor mis toodab kokku 250 kW ning 410 nm pöördemomenti. Nullist sajani sööstab auto vaid 4,5 sekundiga ning tabab pärast kuuekäigulise sekventaalse kasti lõppkäiku jõudmist 260 km/h tippkiirust.

Veermikus väärib märkimist uus MacPherson-tüüpi vedrustus, mille abil on võimalik auto kõrgust, külgkallet ning muid seadeid. Taga asetseb mitmikhoobaline lahendus.

Leoni võidusõiduautot on olnud võimalik tellida juba 2019. aasta lõpust ning autod antakse eksklusiivselt kätte Cupra uuest peakorterist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.