SEAT

Missugune näeb välja SEATi esimene kaherattaline mopeed?

SEAT on autosi tootnud nüüdseks üle kuuekümne aasta, ent äsja esitleti maailmale ka oma esimest kaherattalist.

E-Scooteri disaineri Joan Melenchoni sõnul on tegu täiesti uue nägemusega. Mootorratas on oma kasutajate suhtes palju interaktiivsem ning pakub senisest mugavamat ergonoomikat.

Elektrimopeedi hakatakse valmistama Barcelonas, mis on kõige suurema mootorrataste osakaaluga linn Euroopas. Disaini poolest on tegu puhta ning jõuliste, ent minimalistlike joontega liikuriga. Muuhulgas on mopeedi aku ka kergesti eemaldatav.

Võtmesõnaks mopeedi puhul on sõidujagamine, mispärast valmistati mopeed tugevatest ja kummistest materjalidest, et neid oleks õnnetuste korral lihtsam asendada. Pagasiruum on piisavalt suur, et sinna mahutada kaks kiivrit ning tänapäeva maailma kohaselt on olemas ka kaks USB-laadimispesa ning mobiiltelefoni hoidik. Vahvaks disaininišiks on ka dünaamilised suunatuled, mis on autotööstuses praegu populaarne trend.

Ka näitajate poolest on mopeed eriline. Täiselektriline e-Scooter suudab sõita kuni 115 kilomeetri kaugusele, kasutades 11 kW elektrimootorit, mis on omakorda võrdeline 125 cm3 sisepõlemismootoriga. Tippkiiruseks on 100 kilomeetrit tunnis ning linnakiirusteni suudab roller kiirendada 3,8 sekundiga. Täislaadimine maksab vaid 70. senti 100 kilomeetri kohta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.