SEAT

SEAT aitab koroonaviiruse vastu võidelda ventilaatorite tootmisega

Foto:SEAT.

SEATi Martorelli tehas on muutunud tundmatuseni: tänasel päeval ei toodeta seal mitte ühtegi autot, vaid hoopis tervishoiusüsteemi abistamiseks mõeldud automatiseeritud ventilaatoreid.

Martorelli tehase tootmisjuhi Nicolás Mora sõnul on muutused väga kiirelt sisse viidud tänu töötajate solidaarsusele ja motivatsioonile elusid päästa.

Alates COVID-19 põhjustatud ülemaailmse kriisi algusest käivitas SEAT haiglate jaoks kõige nõutumate materjalide ning seadmete tootmise. Tavapäraselt autodele keskendunud insenerid disainisid kokku 13 erinevat ventilaatorite prototüüpi, millest produtseeriti valmis üks ja kõige efektiivsem.

Ventilaatori tööpõhimõte on suuresti võetud auto kojameestelt, kombineerides nende mootorid 3D-prinditud hammasrataste ja käigukasti võllidega.

Tulemuseks on võimas ventilaator, mis hingamisprobleemidega inimestele suuresti abiks on. Tootmisliinile, mida varsemalt kasutati autode kereraamide tootmiseks, on asunud ventilaatoreid valmistama 150 töötajat erinevatest valdkondadest.

Iga ventilaator läbib ka kvaliteedikontrolli ning tugeva sterilisatsiooni. Enim võidab Seati tegevusest Hispaania Meditsiini-ning Tervishoiuagentuur, ent firmaga teevad koostööd ka sellised tuntud nimed nagu Bosch ja Barcelona ülikool.

SEAT. See on täpne saksa kvaliteet ja kirglik hispaania disain. Aitame Sul SEATi kohta rohkem teada saada.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.