SEAT CUPRA võistkond näitas, kuidas 24-tunnises kestvussõidus esikoht endale saada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
CUPRA suurimaks konkurendiks võistlusel paistis olevat just Audi RS3'ga sõitnud meeskond, kes tuli teiseks. Foto: SEAT.

CUPRA võistkond lõpetas Barcelona 24-tunnise kestvussõidu võistlustel küll üldarvestuses neljateistkümnendal kohal, kuid võitis esikoha TCR-autode arvestuses.

Varem oleme rääkinud, kuidas 24-tunnisteks kestvussõitudeks valmistutakse ning nüüd on näha, et ettevalmistused on vilja kandnud.

Kokku võtsid 24 Hours of Barcelona kestvusvõistlusest osa 47 tiimi ja 51 autot erinevatest riikidest üle maailma.

CUPRA meeskonnas olid sõitjateks kaks meest (Jordi Gene, Francesc Gutiérrez) ja kaks naisvõistlejat (Laia Sanz, Alba Cano), kes vahetustega sõitsid SEAT CUPRA võistlusautoga rajal 24 tundi järjest.

Võistlus algas 8. septembri lõunal kell 12 ja lõppes järgmisel päeval kell 12. Esimesena rooli võtnud Francesc Gutiérrezele järgnes Jordi Gené, kes andis juhtimise üle Alba Canole ning õhtul istus juhikohale Laia Sanz.

Sellises järjekorras sõideti kogu võistlus, ööpäev. Keskööks oli tiim suutnud 5-ringise edumaa saavutada, mida hoiti ka võistluse lõpuni.

TCR sõidukite hulka kuuluvad kõik 2-liitrise mootoriga toodetavate 4- või 5-ukselistel sõiduautodel põhinevad võidusõiduautod, millele on siis tehtud muudatusi näiteks vedrustuse ja pidurite näol.

CUPRA võistkonnal ei esinenud võistlusel ka ühtegi tehnilist probleemi, mida mitmel teistel võistkonnal siiski ette tuli.