SEAT/CUPRA

SEAT taaskäivitab peatselt autotootmise ning hakkab töötajaid testima

Foto:SEAT.

SEAT alustas äsja oma 15 000 töötaja seas COVID-19 viiruse testimist, et veenduda 27. aprillil käivitunud autotootmises kõikide alluvate ohutuses.

Testimise aluseks võetakse polümeraasi ahelreaktsioon ehk PCR-tüüpi diagnoos, mis annab kõige paremini aimu COVID-19 viiruse olemasolust.

SEAT on esimene firma Hispaanias, kes sellise protseduuri läbi viib. Nädalas tehakse enam kui 3000 testi ning selle läbivad nii Martorelli tehase, SEAT Barcelona kui ka SEATi varuosakeskuse töötajad. Peatselt soovitakse sama teha ka kõikide teiste Volkswagen Grupi töötajatega.

Testimiseks valminud laborile on andnud oma heakskiidu ka Hispaania Terviseministeerium ning Kataloonia valitsus, kes samuti tehtud teste analüüsivad.

Martorelli tehase esimese kahe töönädala jooksul valmistatakse kokku keskeltläbi 325 autot päevas. Põhirõhk suunatakse mudelitele Ibiza, Arona, Leon ning Audi A1.

Kui viiruse nakkustrend püsib languses, siis kahekordistatakse tootmismahtu ülejärgmisel nädalal ning juuni keskpaigaks loodetakse jõuda kriisieelsele tasemele.

SEAT on tervishoidu panustanud ka varem – koroonaviiruse pandeemia alguses kasutas ettevõte SEAT Leoni kereraami tootmisliini, et hakata valmistama hingamisaparaate Hispaania haiglatele. Tänu vähenevale koormusele kaob õnneks aga peatselt nende järele vajadus.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.