SEAT

Seati tehasesse ehitati maailma üks suurimaid päikeseenergia jaamu

Viimase seitsme aastaga on Seat vähendanud oma keskkonnamõjusid 35,5%. Et ressursse veelgi efektiivsemalt kasutada ja heitmeid vähendada, investeeris Seat erinevatesse säästliku majandamise projektidesse 2017. aastal ligi 6 miljonit eurot.

Ettevõte pani endale eesmärgiks vähendada aastatel 2011-2018 keskkonnamõjusid 25% võrra ning see tase saavutati kaks aastat enne tähtaega ehk 2016. aastal. Uueks eesmärgiks on pandud 50% ja aasta 2025.

The solar plant generates more than 17 million kWh annually.

Ühe auto tootmiseks poole vähem energiat

Sektori keskmisega võrreldes tarbib Seat umbes poole vähem energiat, et toota üks auto. Ühtlasi kulutab keskmisest 23% vähem vett ja emiteerib 65% vähem süsinikdisoksiidi.

Üheks suurimaks ettevõtmiseks on Seat al Sol ehk Euroopa suurim autotööstuses kasutatav päikeseenergia jaam, mis oma 53 000 paneeliga on ka üks maailma suurimaid. 276 000 ruutmeetrit ehk ligi 40 jalgpalliväljaku suurune ala toodab aastas üle 17 miljoni kWh.

The solar plant has an area of 276,000m2, the equivalent of 40 football fields.

Aastas säästab Seat 11,7 GWh gaasitarbimiselt, kuna kasutab keretööde juures kasutatavate kuivatusahjude energiat vee soojendamiseks, mis omakorda on oluline teiste protsesside juures. Ühtlasi aitab see vähendada CO2 emissiooni 2400 tonni võrra aastas.

Õhku puhastav kõnnitee ja botaanikaaed

Seati Martorelli tehases on õhukvaliteedi parandamiseks hakatud paigaldama fotokatalüüsi kasutavat kõnniteematerjali. Eriline koostis käivitab õhureostuse, valguse ja hapniku kokkupuutumisel keemilise reaktsiooni, mis lõhustab kahjulikud ühendid nitraatideks, mis omakorda vees lahustuvad.

Esimeses faasis paigaldatakse need Seati tehnilisse keskusesse. 4000 ruutmeetrit erilist kõnniteekatet peaks vähendama õhureostust 40% võrra. Hiljem paigaldatakse kogu kompleksi 26 000 ruutmeetrit katvatele kõnniteedele ning teoreetiliselt on võimalik vähendada saastet 5,2 tonni lämmastikoksiidi võrra aastas.

Edasi võiks sarnaseid omadusi omava värviga katta kogu töökodade 147 000 ruutmeetrit katvad seinapinnad.

Plaanis on ka botaanikaaia rajamine Martorelli tehase juurde, kuhu istutatakse 80 erinevat kohalikku puuliiki.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.