SEAT

SEATi töötajad näitavad, kuidas kodus karantiinis olles igavust peletada

Fotod: SEAT.

Karantiini tõttu koju aheldatuna võib igav hakata ka kõige leidlikumal inimesel maailmas – see on vaid aja küsimus. Tänaseks on liikumispiirangud üle Euroopa kestnud nii kaua, et igavus on paljude inimeste igapäevane mure.

Alljärgnevalt leiad neli praktilist võimalust aja sisustamiseks, mis ei hõlma lõputult sarjade vaatamist või internetis passimist ning mis kõige tähtsam – kodust lahkumist.

Näputöö: heegeldamine, kudumine, tikkimine… enamik meie vanaemasid on asjalikud näputöömeistrid. SEATis meisterdab „autode rätsep” Nick Allen kätega autode sisekujundust, kasutades igal aastal kuni 30 000 meetrit niiti.

35 aastat ettevõtlusega tegelenud Nickil on selgeid nõuandeid kõigile, kes soovivad õmblustöödega tegelema hakata: “Terav silm, head käed… ja ennekõike palju kannatlikkust. Ülejäänu tuleb kogemustega ”, ütleb ta. See hobi on nüüd eriti hea valik, kuna sellest on otseselt kasu tervisekriisi ajal.

Täna aitavad paljud ettevõtte töötajad, sealhulgas Nick ise, näomaskide valmistamisel. Tema puhul teeb ta päevas umbes 50.

Pusled: 50, 100, 250, 800, 1500 tükki… Puslesid leidub igale vanuserühmale, erinevate raskusastmetega ja selliseid, mida on kõige parem grupis teha. Kui asi puudutab aga autoosade kokku panemist – nö auto puslet – läheb vaja head meeskonda, kes suudab kõik 4000 tükki, millest auto koosneb, täpselt kokku panna.

Selle ülesandega tegeleb SEATis mõõtmistehnoloogia osakond, mis töötab igale autole osi sobitades 1/10 millimeetri täpsusega – võrdluseks, sama paks on umbes üks paberileht.

Värvimine: Tühi lõuend, idee ja värvilised pliiatsid, värv või pihusti. See on kõik, mida maalimise alustamiseks vaja on. Kui soovite kujutada suvemaastikku, peaksid kasutama sooje värve, näiteks punane, oranž ja kollane. Kui eelistad aga talvemaastikku, on värvideks valge, sinine ja violetne.

Autodisainis mängib värv samuti väga olulist rolli. Jordi Font, SEATi Color & Trim osakonna juhataja, juhib tähelepanu, et “värvivalik on väga isiklik ja väljendab seda, kuidas soovite, et teised teid näeksid.”

Selle põhimõtte järgi toimetab ka Jesús Guzmán, kes on samuti värvi- ja trimmimisosakonnast, kohandades värve oma miniatuursele autokogule. See aitab tal “uurida tulevaste mudelite jaoks uusi värvisegusid”, selgitab ta. Jesúse töid saad näha tema Instagrami profiililt (@singularpaint)!

Antiikide taastamine: Lõpuks, kui oled traditsioonilise käsitöö huviline, võib just taastamine olla sulle hea valik. 2017. aastal taastas SEATi tehnilisest keskusest pärit 30 inimesest koosnev meeskond ühe varasematest 600 mudelist projektijuhi Ángel Lahozi juhtimisel.

25 aastat jõude seisnud auto vajas üle 1000 originaalosa ja selle täielikuks demonteerimiseks ja iga osa käsitsi taastamiseks kulus 1500 tundi. Kui sa pole midagi sellist kunagi varem teinud, oleks võib-olla parem alustada mõne väiksema projektiga…

Ángel ise soovitab esmalt ese see täielikult lahti võtta ja põhjalikult, kuid õrnalt puhastada. Kui teil pole tööriistu, võite alati kasutada vanu riistu, näiteks vana pehmet hambaharja; ja millegi poleerimiseks võite võtta tükikese käsna koos väikese tüki hambapastaga. ”

Ta lisab, et “kui teil on kodus komplekt vildimarkereid, saate teha korraliku töö mänguasjade või muude esemete kriimustuste parandamiseks.”

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.