SEAT

Seitse suvist nippi ohutu ja mugava autosõidu jaoks

Euroopa valmistub selle suve esimeseks suuremaks kuumalaineks. Päikesepaiste, vaba aeg ja kümned sõidud randa on suve lahutamatud osad. Paljud sellised sõidud võivad olla lühikesed, kuid ohutusekspertide sõnul tuleb ka lühemate sõitude puhul jälgida suviseid ohutusnõudeid, et vältida riske ja trahve.

Ei mingeid plätusid ega ujukaid

Tüüpiline rannariietus üldiselt sõitmiseks ei sobi. Plätud on küll mugavad, kuid autot sõites tuleks ohutuse jaoks siiski vahetada need välja korralikemate jalanõude vastu. Näiteks võivad plätud jääda pedaalidesse kinni ning mõjutada sellega juhi reageerimisaega. Euroopas ei ole üldjuhul paljajalu või plätudega sõitmine keelatud, kuid näiteks särgita sõidu eest võib juba korrakaitsjatelt noomida saada. Lisaks sellele võib särgita sõites kuum turvavöö nahka hõõruma hakata.

Igaühel on oma koht

Isegi paarikilomeetrise sõidu puhul on oluline, et kõikidel reisijatel on oma iste ehk et autos ei sõideta üle. Juba üks üleliigne reisija autos tähendab seda, et kellelgi pole turvavööd ning avarii korral on tagajärjed kordades hullemad. Tee pigem mitu sõitu teiste eludega riskimise asemel.

Ka juht peab jooma

Kuigi söömine ja joomine kuuluvad roolis üldjoontes kõrvaliste tegevuste alla, on suvel eriti oluline, et ka autojuht piisavalt vedelikke tarbiks. Loughboroughi Ülikooli uuring näitas, et vedelikupuuduses juht teeb roolis samu vigu nagu juht, kes jõi 8 klaasi veini. Seega on kõige parem juua vett enne sõitu ja seejärel teatud aja tagant. Juhi väsimust tuvastav juhiabi võib tulla abiks ka pauside tegemise aja arvestamise osas.

Korralik sõiduasend

Oleme kõik sõitnud või näinud kedagi suvel sõitmas käsi aknast väljas, küünarnukk aknale toetumas. Sellist juhtimisasendit tuleks aga vältida, kuna esiteks pole sedasi kaks kätt roolis ning teiseks on avarii korral sellise asendiga palju suurem oht tõsiselt vigastada saada. Teine väga ohtlik komme on kõrvalreisijatel jalgade armatuurile panemine. Õnnetuse korral ei ole sel juhul eesmisest õhupadjast kasu. Veel hullem, see võib inimesele hoopis kahju tekitada.

Rätik, päikeseprillid, päikesekreem… juhiluba

Ükskõik kui kergelt sulle meeldib reisida või kui lühike sõit ka ei oleks, juhiluba või ID-kaart tuleb alati kaasa võtta, kuna enamikes Euroopa riikides on selle kaasas kandmine kohustuslik.

Parkides võta veidi aega

Ranna äärde parkimine võib vahel olla paras peavalu, kuid alati tasub jääda rahulikuks ja võimaluse korral valida varjuline parkimiskoht. Samuti tuleb alati parkida selleks ette nähtud kohtades, kuna autoga liivale sõitmise eest järgneb tihtipeale rahatrahv.

Suvehitid sinu autos

Seat on esimene tootja maailmas, kes integreeris Shazami oma sõidukitesse, et laule võimalikult kergelt tuvastada. Kui sa aga heli liialt valjuks keerad, tekib oht, et teised olulised helid – näiteks avariisõiduk või teise sõiduki signaal – jäävad märkamata. Seega naudi suviseid armastuslaule, aga ära liialt hoogu satu. Näiteks Hispaanias on esiistmel suudlemise eest võimalik rahatrahv kuni 80 eurot!

SEAT. See on täpne saksa kvaliteet ja kirglik hispaania disain. Aitame Sul SEATi kohta rohkem teada saada.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.