SEAT

Üks päev elektrilise tõukerattaga

Fotod: Seat.

Kas teadsid, et 60% kõikidest autosõitudest on alla 8 kilomeetrit pikad? Seetõttu valib üha rohkem inimesi oma sõiduvahendiks just linnas pigem elektrilise tõukeratta või rula.

Suurlinnades nagu Pariis, Berliin, Barcelona ja Madrid on elektrilised sõiduvahendid juba levinud: ainuüksi Hispaanias on neid juba üle 26 000.

Elektriline tõukeratas kui alternatiivne transpordivahend ühe pagari näitel

Neli kuud tagasi võttis pagar Jairo Borox Seati eXS KickScooteri oma päevaseks transpordivahendiks. Iga kuu sõidab mees üle 400 kilomeetri ja säästab transpordikuludelt 60 eurot. Kuidas ta päev siis välja näeb?

5:30 – Jairo peab töö jaoks vara tõusma. Sel kellaajal väljub ta kodust, et jõuda 5:38 rongile Barcelonasse, kus mehe pagarikoda asub. Varem sõitis ta terve tee tööle bussiga, mis väljus kell viis. “Mu tõukeratas annab mulle lisatunni und, mis on nii vara ärgates tõsine eelis,” ütleb Jairo.

6:15 – Tööle sõidab Jairo tõukerattaga rongijaamast kokku kolm kilomeetrit, kus selga aetakse valged kokarõivad ja algab tõsine šokolaadimaiustuste valmistamine.

11:00 – Jairo peab kõik oma valmis maiustused ja küpsetised pagaripoodi viima. Ka seda teeb mees rongiga ning rongijaama sõitmiseks on kiireim vahend just elektriline tõukeratas.

11:45 – Mees väljub rongist ja pagaripood on vaid 400 meetri kaugusel, mille läbimiseks kulub tõukerattaga vaid kaks minutit.

14:00 – Peale tööd jääb Jairo tihti linna, et sõpradega lõunat pidada. “Mulle meeldib paindlikkus, mida tõukerattas mulle võimaldab. Saan vaid paari minutiga lühemaid vahemaid läbida ja ratta kokku voltida ning endaga igale poole kaasa võtta,” ütleb ta.

16:00 – Jälle kodus. Metrooga kodulinna ja alla kilomeetrine tõukeratta sõit majaukseni võtab omakorda umbes kaks minutit.

20:00 – Reede õhtuti ja nädalavahetustel käib Jairo sõpradega väljas söömas ja aega veetmas. Mees sõidab autoga linna ääres asuvasse parklasse ning võtab pagasiruumist eXS KickScooteri välja. “Sedasi ei pea ma parkimiskoha ja -tasute pärast muretsema.”

23:00 – Kodus paneb mees ratta laadima. Päeva jooksul sõitis ta sellega üle 20 kilomeetri ja säästis enda hinnangul umbes kaks tundi aega. Samuti säästab ta raha – kuus üle 60 euro kütuse, parkimise ja ühistranspordi pealt. “Kui sellised tõukerattad hakkasid müügile jõudma, ei näinud ma neid kui reaalset varianti, kuid nüüd on sellest saanud mu rutiini asendamatu osa,” tunnistab Jairo.

Mis on eXS KickScooter?

Seati elektrilisel tõukeratta sõiduulatuseks on kuni 25 kilomeetrit ja selle maksimaalne laadimisaeg on vaid kolm pool tundi. 12,5 kilose ratta tippkiirus on 25 km/h ning sel on olemas LED tuled, et paremini näha ja nähtav olla. Ohutu pidurdamise tagavad mehaanilised pidurid.

SEAT. See on täpne saksa kvaliteet ja kirglik hispaania disain. Aitame Sul SEATi kohta rohkem teada saada.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.