SEAT

Uus rekord paistab: SEAT müüs jaanuaris taas meeletu hulga autosid

Uue Cupra Ateca turule jõudmine annab Seati müügile ainult hoogu juurde.Foto: SEAT.

Möödunud aasta rekordtulemuste trend paistab 2019. aastal jätkuvat. Juba jaanuarikuus on SEAT murdnud senise, eelmisel aastal seatud, rekordi jaanuarikuu läbimüügi osas 44 500 müüdud autoga.

Rekordilise 2018. aasta tulemus on seega tänavu jaanuaris ületatud 14,2% võrra, mistõttu on 2019. aasta saanud firma 68-aastase ajaloo parima alguse.

Uus CUPRA bränd andis 1800 müüdud sõidukiga samuti oma panuse, ületades sellise tulemusega kolmekordselt näiteks 2017. aasta sama kuu müügi. SEATi turundusosakonna asepresident ja CUPRA tegevjuht Wayne Griffiths on eelseisva aasta suhtes optimistlik.

“Me usume brändi nelja alustalasse – Ibiza, Arona, Leon ja Ateca – ning uue Tarraco mudelivalikusse tulek annab müügile 2019. aastal veelgi hoogu juurde,” sõnas ta. Griffithsi sõnul mängib tänavuses müügis suurt rolli ka CUPRA Ateca sportmaastur.

Jaanuarikuu näitas, et 2018. aastal seatud tõus ei ole peamistel turgudel kuhugi kadunud. Suurim läbimüük tuli tootja kodumaalt Hispaaniast 8400 müüdud sõidukiga, millele järgnesid Saksamaa (7800, 20,3% tõus) ja Suurbritannia (5500, 29% tõus).

Protsentuaalselt suurim tõus tuli aga hoopis Hollandist, kus võrreldes möödunud jaanuariga müüdi tänavu koguni 72,2% rohkem ehk 1600 sõidukit.

Tulemused on positiivsed ka kahes peamises riigis, kus SEAT väljaspool Euroopat tegutseb: Alžeerias ja Mehhikos vastavalt 3100 ja 2300 müüdud sõidukiga.

SEAT. See on täpne saksa kvaliteet ja kirglik hispaania disain. Aitame Sul SEATi kohta rohkem teada saada.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.