Kuidas muudab Toyota olümpiamängud inimeste jaoks mugavamaks ja keskkonnasõbralikumaks?

Toyota on Pariisi olümpia- ja paraolümpiamängude ametlik partner.Foto: André Ferreira/Toyota

Olümpiamängud lähenevad ja nagu sportlastel on ka taustajõududel käed kibekiiret tööd täis, et olla valmis maailma tähtsaimaks spordipeoks. Toyota on abiks, et kõik sportlased, sidusrühmad, töötajad, vabatahtlikud ja pealtvaatajad saaksid ohutult ning säästlikult ringi liikuda.

Toyota on Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee ülemaailmne mobiilsuspartner ning soovib anda oma panuse, et muuta Pariisi olümpiamängud keskkonda hoidvaks ning seeläbi jätkusuutlikuks suursündmuseks.

Elektriautod ja viimase miili lahendused

Toyota viib olümpiamängudele enam kui 2650 elektriautost koosneva sõidukipargi ja 700 elektrilist niinimetatud viimase miili mobiilsuslahendust. Nende hulgas on 250 lühisõitudeks mõeldud akutoitel elektrisõidukit (ehk APM, Accessible People Mover), mis on ümber kujundatud just olümpia- ja paraolümpiamänge silmas pidades.

Akutoitel elektrisõiduk ehk APMFoto: Toyota

Olümpia- ja paraolümpiamänge teenindavad Toyota sõidukid saavad ühtse visuaalse identiteedi, et välja tuua koostööd Toyota ja mängude vahel. Ainulaadne disain rõhutab Toyota süsinikuneutraalsuse strateegiat, mis hõlmab laia valikut jõuallikaid ja tehnoloogiaid, sealjuures on kõik tehnoloogiad eristatavad kasutatud värvilahenduste kaudu. 

Jätkusuutlikkus on oluline, et meie homne maailm oleks parem. Toyota soov on saavutada 2050. aastaks süsinikuneutraalsus globaalsel tasandil – Euroopas peaks soovitud tulemuseni jõudma juba 2040. aastaks.

Erinevatel jõuallikatel saab vahet teha värvi järgi

Erinevaid jõuallikaid kasutatavatel olümpia- ja paraolümpiamängude sõidukitel saab vahet teha autokleepsu erinevate värvilahenduste kaudu: vesinikukütusega Toyota Mirai sõidukid on sinised, mis iseloomustab vett, ning elektrimootori jõul sõitvad autod rohelised, mis tähistab loodust. Hübriid- ja pistikhübriidsõidukid tunneb ära lilla värvi järgi.

Erinevate jõuallikatega sõidukid tunned ära värviliste kleepsude järgi.Foto: André Ferreira/ Toyota

Toyota ei unusta ka erivajadustega inimesi. Näiteks on Toyota olümpiamängude töötajatele tarninud esimese C+Walk S-i elektrisõiduki, mis võimaldab neil olümpia- ja paraolümpiamängude korralduskomitee peahoones vabalt liikuda. See on alles esimene 700-st viimase miili seadmest, mida Toyota  sportlastele, töötajatele ja pealtvaatajatele mängude ajal liikumiseks pakub.

Väike elektrisõiduk võimaldab inimestel ka suurtes hoonetes muretumalt liikuda.Foto: André Ferreira/Toyota

Ka autojagamisteenus ulatab abikäe

Olümpiamängude korralduskomitee töötajad on lisaks elektrisõidukitele juba 2023. aasta septembrist alates kasutanud ka Toyota KINTO Share autojagamisteenust. KINTO paindlik mobiilsusteenus on töötajatele suureks abiks spordipeo ettevalmistusfaasis, eriti kui on vaja sõita kaugematesse kohtadesse, mis ei ole ühistranspordiga ligipääsetavad.

Olümpiamängude töötajad kasutavad juba 2023. aasta sügisest alates sõidujagamisteenust KINTO Share.Foto: André Ferreira/Toyota

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.