Mitte ainult rehvidest: seitse soovitust, kuidas auto kevadeks ette valmistada

Nutikalt valitud lisavarustus muudab autosõidud mõnusamaks. Foto: Toyota

Kevad on käes ning paljud meist ootavad pikisilmi sooja ilma, pikemaid väljasõite ning võimalust puhkuseks. Kuid enne kui hakkad autoreisi planeerima, on hea üle vaadata auto seisukord ning veenduda, et oled muretult valmis sujuvaks ja turvaliseks sõiduks. Ehkki võib tunduda, et kaasaegne auto peale rehvivahetuse suvehoojaks muud ettevalmistust ei vajagi, saab nutikalt valitud lisavarustusega muuta autosõidud palju mugavamaks ning stressivabamaks.

1. Õigeaegne ratta-  või rehvivahetus. Talverehvide vahetamine suviste vastu on mõistagi elementaarne. Siiski kohtab liikluses südasuvelgi autosid, mis liiklevad lamellrehvidel. Põhjus võib olla kulunud lamellide n-ö lõpuni sõitmises või viitsimatuses rehve vahetada või midagi kolmandat, kuid sõiduohutuse mõttes ei ole see ühelgi juhul mõistlik tegu. Pehme seguga talverehvidega on suvistel temperatuuridel auto juhitavus halvem ning ka pidurdusteekond pikem.

2. Vali puhas õhk. Kevad on hea aeg, et vahetada oma Toyota salongi õhufilter. Antiallergeenne aktiivsöefilter püüab kinni ja neutraliseerib õhust allergeenide osakesed ning sisaldab mikroobivastast katet, mis takistab hallituse ja bakterite levikut. Aktiivsöefilter eemaldab tahma, tolmu ja muud kahjulikud osakesed ning on varustatud aktiivsütt sisaldava kihiga, mis püüab kinni gaasid ning takistab mürkainete ja lõhnade sissepääsu. Standardne filter eraldab tolmu, õietolmu ja väiksed tahked osakesed, nii et saaksid nautida puhast õhku oma autos. Auto ventilatsioonisüsteem ei ole siiski ainuüksi salongi õhufilter. Hooldust vajab ka konditsioneer ja süsteem tervikuna, nii on võimalik tagada, et autos on alati värske ja puhas õhk.

3. Ühenda oma auto- ja rattareisid. Toyota universaalne rattahoidik sobib igale mudelile. Rattahoidikul kinnituvad jalgratta rattad vormitud profiilidesse, võimaldades jalgrattal kinnitamise ja mahavõtmise ajal ise püsti seista. Seda on võimalik paigaldada nii aero- kui ka nelikanttaladele. Veokonksule kinnituv rattahoidja on hea lahendus juhul, kui Sa ei soovi rattaid katusel transportida. Rattahoidja sobib kahele rattale raami läbimõõduga kuni 70 mm. Selle paigaldamine ja eemaldamine on lihtne ning tänu kallutusmehhanismile ei sega rattahoidja ka tagaluugi avamist.

Koera autsõidule kaasa võtmiseks leidub Toyotal hulgaliselt lisavarustus. Foto: Toyota

4. Lisavarustus koeraomanikule. Toyota pagasiruumi koeravõrk pakub omanikele ja nendega koos sõitvatele neljajalgsetele lisaturvalisust. Kuna lemmikloomad ja nende ohutus on meie jaoks alati esmatähtsad, siis Toyota koeravõrgu abil võid kindel olla, et Su koera jaoks mööduvad mugavalt ja turvaliselt nii lühemad kui ka pikemad autoreisid. Koeravõrk pagasiruumi poolitamiseks võimaldab auto tagaosas olevat ruumi kõige optimaalsemal moel ära kasutada. Sellega saab lemmiklooma pakiruumis teisest koerast või muudest esemetest eraldada – olgu nendeks toidukotid või kohvrid. Sektsioonidega koeravõrgud on kõik valmistatud konkreetse mudeli jaoks, neid on lihtne paigaldada ja eemaldada ning selleks ei kulu üle paari minuti.

5. Istmete määrdumiskaitse. Tagumise istmerea kaitsekate on üks parimaid ja lihtsamaid võimalusi kaitsta tagaistmeid, kui pead transportima koera kompaktsema suurusega autos või sedaankerega mudelis. Kaitsekate võib osutuda vajalikuks ka juhul, kui autoga tuleb vedada esemeid, mis võivad salongi määrida. Kaitsekate kinnitub reguleeritavate rihmadega abil eesmiste ja tagumiste peatugede külge ja paikneb vabalt üle kogu tagumise istmeala. Katte paigaldamiseks ja eemaldamiseks kulub maksimaalselt paar minutit.

6. Kriimustuskaitse. Olgu teemaks tagaluugi kaudu autosse sisenev või sealt väljuv koer või suuremate-raskemate esemete vedu, oht kaitseraua kriimustamiseks on päris suur. Kriimustuste vältimiseks on mõistlik kasutada kulumiskindlast polüestrist valmistatud lihtsalt paigaldatavat kaitset.

Katuseboks võimaldab kaasa võetava pagasi hulka oluliselt suurendada. Foto: Toyota

7. Lisaruumi pagasile. Et kõik oluline saaks kaasa võetud, on palju abi katuseboksidest. Katuseboks annab autole vajaliku lisapanipaiga, nii on perel autos rohkem vaba ruumi, et end pikal teekonnal mugavalt tunda. Kõigil katuseboksidel on turvaline lukustus ja võtme saab eemaldada alles siis, kui kõik punktid on suletud. Katuseboksidel on lihtne ligipääs mõlemalt küljelt ja praktilised kinnitusrihmad, mis hoiavad transporditavad esemed kindlalt paigal. Toyota M-, L- ja XL ja Alpine originaal katusebokside valikust leidub sobiv nii väiksematele kui ka suurematele Toyota mudelitele.

Küsi pakkumist või lisainfot Toyota esindusest üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.