Saame tuttavaks! Toyota toetab kuue Balti parasportlase teekonda Pariisi paraolümpiale

Toyota toetab kuue Balti parasportlase teekonda Pariisi paraolümpiale.Foto: Toyota

Toyota aitab kuuel Balti parasportlasel valmistuda olümpiaks, mis toimub 2024. aastal 28. augustist kuni 8. septembrini Pariisis.

Olümpia- ja paraolümpiamängude rahvusvahelise  liikuvuspartnerina soovib Toyota innustada kõiki inimesi saavutama enamat, kui nad arvata oskavad – pürgida edasi ka pärast finišijoone või oma võimete piiri ületamist.

See on suuresti ka põhjus, miks Toyota toetab kuut Baltimaade parasportlast teekonnal 2024. aasta Pariisi paraolümpiamängudele. Just nende sportlase sihikindlus ja pühendumus on meile kõigile inspiratsiooniks, et saavutada võimatuna näivaid eesmärke. Koostöö Toyota Balti paraolümpiatiimi sportlastega on olnud seiklusrikas. Videost leiad vihjeid, mida põnevat on koos tehtud.

Kuid kes on need sportlased? Kuue parasportlase hulgas on kaks eestlast, kaks lätlast ja kaks leedulast.

Susannah Kaul / Eesti

Kui positiivse ellusuhtumise eest antaks medaleid, siis oleks Eesti paraujujal Susannahil neid juba terve kodu täis. Susannah usub, et elu on liiga lühike, et raisata seda torisemisele. Seepärast on tema päevad sisustatud treeningute, õpingute, kokkamise, autosõidu ja veel kord treeningutega. Susannah on võitnud medaleid nii Eesti kui ka maailmameistrivõistlustelt ja teda on tunnustatud Eesti parima parasportlase tiitliga.

Susannah Kaul on edukas Eesti paraujuja. Foto:Toyota

Matz Topkin / Eesti

Matzi optimism ja elurõõm on sama suured nagu tema pühendumus. Seepärast kuuluvadki talle nii Euroopa ujumise meistrivõistluste hõbemedal kui ka 100 meetri seliliujumise maailmarekord. Vaatamata vägevatele saavutustele, on Matz üks lahkemaid, positiivsemaid ja siiramaid inimesi, keda on võimalik kohata. Kel aga au Matzi lähemalt tunda, on kindlasti kogenud ka tema esmaklassilist huumorisoont.

Matz Topkin on 100 meetri seliliujumise maailmarekordi omanik. Foto:Toyota

Diana Krumina / Läti

Meelekindlusel on nimi, mis algab D-tähega. Odaviskaja Diāna ainus eesmärk on võistelda nii hästi, et iga lätlane saaks tema üle uhkust tunda. Diāna on toonud kuldmedali Rio paraolümpiamängudelt, hõbemedali Tokyost ja palju muid mainekaid auhindu maailmameistrivõistlustelt üle planeedi. Ise on ta enda kohta öelnud, et kui ta parajasti ei treeni oma keha, siis treenib ta hea raamatu ja tassikese teega oma vaimu.

Odaviskaja Diana Krumina loodab, et Pariisi paraolümpial tunnevad uhkust tema üle kõik kaasmaalased. Foto:Toyota

Rihards Snikus / Läti

Rihards on para-ratsasportlane, kes sõna otseses mõttes tantsib koos hobustega. Oma lemmikhobuse King of Dance’iga on Rihards võitnud tervelt kaks hõbemedalit Tokyo paraolümpialt, lisaks medaleid Tryoni maailmamängudelt, Euroopa ratsutamise meistrivõistlustelt Göteborgis ja paljudelt teistelt tippvõistlustelt. Rihards ei tantsita ainult hobuseid, sest vabal ajal tegutseb ta DJ-na pulmades, pidudel ja spordiüritustel.

Ratsasportlane Rihards Snikus armastab öelda, et parasportlasena ta sõna otseses mõttes tantsib koos hobustega. Foto: Toyota

Aušra Garunkšnyté / Leedu

Maratoonar Aušra võtab jooksmist väga tõsiselt. Nii tõsiselt, et ta oli lausa esimene Leedu sportlane, kes täitis Tokyo paraolümpiamängude normi. Londoni maratonil jooksis ta sõna otseses mõttes üle oma publikuhirmust ja saavutas võiduka neljanda koha. Aušra teab, et piisava pühendumise ja tahtmise korral on kõik võimalik.

Maratoonar Aušra Garunkšnyté võtab jooksmist väga tõsiselt. Foto: Toyota

Danas Sodaitis / Leedu

Danas on kiire. Väga kiire. Seejuures ei ole vahet, kas ta sprindib staadionil, sõidab tsikliga või vajutab kaameranuppu. Tema eesmärk on olla iga päevaga kiirem ja parem versioon iseendast. Danas on lõpetanud Vilniuse sõjakooli, kust ta sai kaasa raudse distsipliini ja oskuse kõik väljakutsed võidukalt seljatada. Pühendumus ja raudne meelekindlus on teinud temast tõelise maailmaklassi sportlase, mida tõestab ka Euroopa parakergejõustikuvõistluste hõbe 2018. aastal.

Jooksja Danas Sodaitis armastab kõike, mis on seotud kiirusega. Foto: Toyota

Parasportlased võistlevad Pariisis 22 spordialal  

Paraolümpial võisteldakse 22 spordialal: kergejõustik, vibulaskmine, sulgpall, pimedate jalgpall, boccia, aerutamine, rattasõit, ratsutamine, väravpall, judo, jõutõstmine, sõudmine, laskmine, istevõrkpall, ujumine, lauatennis, taekwondo, triatlon, ratastoolikorvpall, ratastoolivehklemine, ratastooliragbi  ja ratastoolitennis.

Esimesed paraolümpiamängud peeti 1960. aastal Roomas ning siis oli kavas kõigest kaheksa spordiala. 2016. aasta Rio paraolümpiamängudel võisteldi juba 22 spordialal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.