Toyota blogi

Toyota asub uuendatud hüperautoga kaitsma MM-tiitlit

Kestvussõitude uus MM-hooaeg algab juba reedel. Foto: TOYOTA GAZOO Racing.

TOYOTA GAZOO Racing alustab uuendatud GR010 HYBRID hüperautoga reedel startivat kestvussõitude MM-i (WEC) sihiga kaitsta MM-tiitlit.

Kestvussõitude tippklassis tuleb erakordselt konkurentsitihe hooaeg. Ameerika Ühendriikides Sebringi rajal sõidetava avaetapi starti on oodata 11 hüperautot (Hypercar) seitsmelt tootjalt. Lisaks Toyotale on esindatud veel Cadillac, Ferrari, Porsche, Vanwall, Glickenhaus ja Peugeot.

Toyota võistlusauto GR010 HYBRID debüteeris 2021. aastal ja on seni osaletud tosinast võistlusest võitnud kümme. Kaalu vähendamise ja töökindluse kasvatamise nimel täiustati algavaks hooajaks 707-hobujõulisest (520 kW) sisepõlemismootorist ja 272-hobujõulisest (200 kW) elektrimootorist koosnevat Racing Hybrid hübriidajamit.

Uued aerodünaamilised elemendid auto esinurkades, muudetud tagatiib ning mitmed teised detailid parandavad auto juhitavust. Uued esilaternad tähendavad juhile paremat nähtavust pimedas. Lisaks tõhustati ka pidurite jahutust ning kahandati auto massi. Viimane vastab nüüd reeglitega lubatud minimaalsele 1040 kilogrammile.

TOYOTA GAZOO Racingu meeskond on uueks hooajaks valmis. Foto: TOYOTA GAZOO Racing

TOYOTA GAZOO Racingu autoga nr 7 sõidavad algaval hooajal Mike Conway, Kamui Kobayashi ja José María López ning autoga nr 8 mullused WEC ja Le Mans´i 24 tunni võitjad Sébastien Buemi, Brendon Hartley ja Ryo Hirakawa.

Hooaja esimesel võidusõidul läbitakse Sebringi rajal 1000 miili. 1952. aastal ehitatud rada peetakse Ameerika Ühendriikide kestvussõitude hälliks ning see on tuntud oma ebatasase katte ning vigu mitteandestava iseloomu poolest. Florida kuum ja niiske ilm ei muuda võistlust samuti sugugi lihtsamaks. Ühe kuuekilomeetrise ringi jooksu teeb hüperauto juht sel 17 kurviga rajal umbes 48 käiguvahetust, senine selle klassi auto tippkiiruse rekord on 294 km/h.

“Kõigile hüperautode meeskondadele on Sebring suur väljakutse,” rääkis Toyota meeskonna juht, võidusõitja Kamui Kobayashi. “Ettevalmistus on olnud intensiivne ja me oleme täielikult motiveeritud kaitsma nii MM-tiitlit kui Le Mans´i võitu. Võistlus Ferrari, Peugeot´ ja Porschega ning ka teiste hüperautodega tuleb raske, aga samas ka väga huvitav. Sõitjatena peame olema kiired ja stabiilsed, vältima vigu.”

Kiired ja taktikaliselt õiged boksipeatused on kestvussõidus üliolulised. Foto: TOYOTA GAZOO Racing

Sebringi 1000 miili sõidu kvalifikatsioon algab reedel, 17. märtsil kell 00.30 Eesti aja järgi ning võistlus samal kuupäeval kell 18.00. Võistlusest teeb otseülekande Eurosport.

Kestvussõitude MM-i hooaeg koosneb seitsmest etapist, 17. märtsil toimuvale hooaja avavõistlusele järgnevad kuue tunni sõidud Portimaos (Portugal) ja Spa-Francorchampsis (Belgia) 16. aprillil ja 29. aprillil. Le Mans´i ööpäevasõit toimub 10.-11. juunini. Monza (Itaalia) ja Fuji (Jaapan) kuue tunni sõidud on kavas 9. juulil ja 10. septembril ning hooaja lõpetab Bahreini kaheksa tunni sõit 4. novembril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.